Sony představilo nový fotoaparát Sony Alpha 7R V (ILCE-7RM5) s rozlišením 61 Mpx a BIONZ XR obrazovým procesorem

nový fotoaparát bezzrcadlovka Sony Alpha 7R V (model ILCE-7RM5) cena

Sony uvádí na trh nový fotoaparát Sony Alpha 7R V (model ILCE-7RM5), který obohatí portfolio oceňovaných bezzrcadlovek Alpha s výměnnými objektivy. Model Alpha 7R V kombinuje obrazový snímač Sony s nejvyšším rozlišením, novou procesorovou jednotku AI (umělá inteligence) určenou k rozpoznávání obrazu na základě AI a výkonný procesor pro zpracování obrazu BIONZ XR™, který byl u fotoaparátu Alpha 7R použit vůbec poprvé. Kombinace vysokého rozlišení a těchto procesorů umožňuje nový průlom v rozpoznávání a zachycování objektů při fotografování a natáčení videa.

nový fotoaparát bezzrcadlovka Sony Alpha 7R V (model ILCE-7RM5) cena

Nový model Alpha 7R V přináší 61,0MP statické snímky, zdokonalený výstup videa v rozlišení 8K, nejúčinnější 8stupňovou stabilizaci obrazu, jaká kdy byla u modelů Alpha od společnosti Sony použita, nový 4osý výklopný displej, vysokorychlostní komunikační funkce, výjimečnou ovladatelnost a snadnou integraci do pracovního procesu.

Nejnovější fotoaparát Sony je ideální pro profesionály, kteří potřebují prvotřídní zobrazovací nástroj s vysokým rozlišením.

Vylepšená přesnost automatického ostření

Model Alpha 7R V je vybaven novou generací automatického ostření s pokročilým rozpoznáváním objektů, o něž se stará nová jednotka umělé inteligence, která využívá deep learning. Nejmodernější zpracování obrazu využívající umělou inteligenci analyzuje podrobné informace o odhadu pozice fotografované osoby. Výrazně tak zlepšuje přesnost rozpoznávání objektů a plně využívá potenciál rozlišení fotoaparátu.

Rozpoznávání objektů pomocí AI bylo také rozšířeno o několik nových typů objektů, včetně vozidel a hmyzu. Alpha 7R V také obsahuje sériové snímání rychlostí až 10 snímků za sekundu se sledováním AF/AE.

nový fotoaparát bezzrcadlovka Sony Alpha 7R V (model ILCE-7RM5) cena

Kromě pokročilé technologie umělé inteligence přináší model Alpha 7R V vylepšení mnoha oblíbených funkcí, které známe z dalších fotoaparátů řady Alpha společnosti Sony. Ty se tak nyní poprvé objevují v řadě 7R od společnosti Sony:

  • Funkce Real-time Tracking s průběžným sledováním
  • Rychlejší a přesnější systém automatického ostření s velkým počtem bodů AF a širokým pokrytím
  • Sériové snímání rychlostí až 10 sn. / s se sledováním AF/AE
  • Tiché snímání bez vibrací rychlostí až 7 sn. /s
  • Vysokorychlostní kontinuální snímání až 583 komprimovaných snímků RAW

Fotoaparát Alpha 7R V je také vybaven funkcemi ostření, které podporují vysoké rozlišení, včetně funkce DMF (přímé ruční ostření) po celou dobu provozu a funkci Focus Bracketing, což je velmi žádaná funkce, která umožňuje pořizovat snímky s posunem ostrosti.

Mimořádné rozlišení z řady Sony Alpha 7R

Fotoaparát Alpha 7R V byl navržen tak, aby zachytil ohromující detaily díky nejnovějšímu procesoru pro zpracování obrazu BIONZ XR™ a 35mm fullframovému obrazovému snímači Exmor R™ CMOS se zadním osvitem a přibližně 61,0 miliony efektivních megapixelů. Nejnovější procesor pro zpracování obrazu BIONZ XR zajišťuje plné využití rozlišovacího potenciálu snímače fotoaparátu a poskytuje dosud nejvyšší rozlišení při nízké citlivosti u fotoaparátů řady Alpha. To umožňuje nastavení citlivosti od ISO 100 do ISO 32000 pro snímky i videa a široký dynamický rozsah o 15 krocích pro statické snímky.

nový fotoaparát bezzrcadlovka Sony Alpha 7R V (model ILCE-7RM5) cena

Celý systém stabilizace obrazu fotoaparátu Alpha 7R V byl doplněn o vysoce přesnou jednotku stabilizace obrazu, pokročilé gyroskopické senzory a optimalizované algoritmy stabilizace obrazu pro fotografie i video. Kromě 8stupňového kompenzačního efektu pro fotografie poskytuje nový stabilizační algoritmus přesnou detekci a kontrolu až na úroveň jednoho pixelu, přičemž plně využívá potenciál rozlišení snímače 61,0 megapixelů pro zvýraznění nejjemnějších detailů objektu.

Nejnovější fotoaparát Sony nabízí také vylepšenou funkci Pixel Shift Multi Shooting, která využívá přesné ovládání systému stabilizace obrazu v těle a pořizuje více snímků s posunem pixelů, jež se později skládají pomocí počítače. Lze tak dosáhnout ohromujícího rozlišení na jediném snímku. Pomocí nejnovější verze počítačové aplikace Imaging Edge Desktop™ Ver.3.5 jsou automaticky detekovány a korigovány malé pohyby na úrovni pixelů, jako je posun polohy objektu nebo listů na stromě, takže lze dosáhnout dokonalé kompozice.

nový fotoaparát bezzrcadlovka Sony Alpha 7R V (model ILCE-7RM5) cena

Z dat, která odpovídají přibližně 963,2 milionu pixelů, lze složit 16 snímků s přibližně 240,8 milionu pixelů (19 008 x 12 672 pixelů). Fotoaparát Alpha 7R V podporuje také přesné a všestranné ovládání externího blesku pro větší tvůrčí flexibilitu. Navíc fotoaparát Alpha 7R V při náročných světelných podmínkách účinně potlačuje blikání umělého osvětlení u fotografií i videí.

Mezi další funkce, které podporují flexibilitu při fotografování, patří:

  • Přidání bezztrátové komprese snímků RAW a volitelné velikosti a kvality snímků RAW
  • Výrazně rozšířený bracketing ostření a expozice
  • Nastavení kreativních režimů Creative Look pro fotografie i videa přímo na fotoaparátu
  • Vysoce kvalitní snímky HEIF s vysokou účinností komprese
  • Široký rozsah jasu pro zobrazení na velké obrazovce

Filmové schopnosti pro natáčení videa

Kromě vynikajících schopností při fotografování nabízí Alpha 7R V také pokročilé možnosti pro natáčení videa. Nejnovější fotoaparát Sony nabízí možnost nahrávání videa 8K 24/25 p, videa 4K převzorkovaného z 6,2K bez binningu, vysoce účinný kodek MPEG-H HEVC/H.265, režim All-Intra, 10bitový záznam 4:2:2 a další funkce pro vysokou kvalitu obrazu a flexibilní úpravy.

nový fotoaparát bezzrcadlovka Sony Alpha 7R V (model ILCE-7RM5) cena

Nabízí také vyspělé rozpoznávání objektů pro výjimečnou spolehlivost sledování v reálném čase, kompenzaci „dýchání“ (breathing compensation) a možnost využití metadat fotoaparátu pro následné zpracování a pokročilou stabilizaci obrazu v těle. Kromě režimu aktivní stabilizace obrazu v těle pro plynulejší záznam v pohybu je fotoaparát Alpha 7R V kompatibilní s vybranými objektivy, které jsou vybaveny vestavěnou stabilizací obrazu pro ještě stabilnější záběry a plynulý záznam.

Funkčnost a spolehlivost

Fotoaparát Alpha 7R V spojuje vynikající spolehlivost pro profesionální použití při fotografování i natáčení videa s kompaktními rozměry a nízkou hmotností. Model Alpha 7R V je vybaven novým LCD displejem s nastavitelným úhlem vyklápění ve čtyřech osách, který kombinuje užitečnost běžného naklápěcího monitoru s flexibilitou vyklápění do strany, a elektronický hledáček s 9,44 miliony bodů. Model Alpha 7R V rovněž nabízí dva sloty pro paměťová média CFexpress typu A/SDXC a zcela nový systém menu s dotykovým ovládáním a širokou škálou přizpůsobitelných funkcí.

nový fotoaparát bezzrcadlovka Sony Alpha 7R V (model ILCE-7RM5) cena

Fotoaparát Alpha 7R V také umožňuje profesionálům optimalizovat pracovní postupy díky modernizovanému připojení umožňujícímu lepší obsluhu při používání. Data lze přenášet vysokou rychlostí prostřednictvím Wi-Fi (802.11ac) 2×2 MIMO nebo kabelového připojení SuperSpeed USB 10Gb/s přes port USB-C®. Kromě toho, že umožňuje efektivní vzdálené snímání i přenosy statických a filmových souborů, podporují nové funkce streamování přes USB rozhraní UVC/UAC, což umožňuje přímé streamování z fotoaparátu až v rozlišení 4K (QFHD) i se zvukem.

Na základě zpětné vazby od profesionálů jsme u modelu Alpha 7R V vylepšili rozptyl tepla, který umožňuje prodloužení doby záznamu, vybavili jsme jej zdokonalenou konstrukcí odolnou proti prachu a vlhkosti, odolným šasi z hořčíkové slitiny a dalšími vylepšeními pro maximální spolehlivost v náročných pracovních prostředích.

Fotoaparát Alpha 7R V je také kompatibilní s novou ochrannou skleněnou fólií PCK-LG3, která zachovává citlivost na dotyk a zároveň chrání LCD displej před skvrnami a otisky prstů.

Dostupnost a cena

Nový model Alpha 7R V bude v prodeji od poloviny listopadu 2022 u řady autorizovaných prodejců společnosti Sony za doporučenou maloobchodní cenu 113 990 CZK.

Zdroj a foto: Sony

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.