Supernotebook Lenovo ThinkBook Plus Gen 3 s dvojicí displejů 17,3 a 8 palců

notebook Lenovo ThinkPook Plus Gen 3

Společnost Lenovo Na letošním veletrhu CES 2022 v Las Vegas představila nový ThinkBook s velkým 17.3palcovým ultraširokým hlavním displejem (poměr stran 21:10) a doplňkovým 8palcovým displejem vedle klávesnice.

Nový supernotebook ThinkBook Plus Gen 3 by měl být v různých konfiguracích vybaven procesory Intel Core řady H 12. generace, dále pamětí až 32 GB LPDDR5 a pro data bude možné vybírat disky s kapacitou až 2 TB SSD. 

Doplňkový 8palcový dotykový displej je umístěn vedle klávesnice (na místě numerického bloku) a nabídne řadu nových řešení pro multitasking (funkce tabletu, rozšíření pracovní plochy, místo pro poznámky, rychlé úpravy dokumentů, rozšíření funkcí grafických editorů, podpora práce s dotykovým perem, funkce kalkulačky atd..). Na malý displej bude také možné promítat obrazovku mobilního telefonu…

Reklama/Advertisement

Hlavní panel notebooku ThinkBook Plus Gen 3 podporuje rozlišení 3072×1440 obrazových bodů (obnovovací frekvence 120Hz, jas až 400 nitů). Malá obrazovka bude nabízet rozlišení 800×1280 obrazových bodů.

Notebook je vybaven vypínacím tlačítkem Smart Power s integrovanou čtečkou otisků prstů, dále infračervenou kamerou FHD s fyzickou krytkou pro zvýšení soukromí. O zvukový výstup se postarají reproduktory Dolby Atmos od Harman/Kardon. Pro komunikaci s okolím oceníte Wi-Fi 6E pro rychlé a stabilní připojení. Za zmínku určitě stojí i podsvícená klávesnice a skleněná podložka Click Pad.

Na ThinkBook Plus Gen 3 si ještě trochu počkáme. Měl by být dostupný v létě 2022 a jeho cena by se měla pohybovat na hranici 42 815 Kč s DPH. Vyšší konfigurace budou samozřejmě o něco dražší.

Zdroj a foto: Lenovo

Reklama/Advertisement