Synology nabízí zálohovací zařízení BeeDrive s kapacitou 1 TB a 2 TB

osobní centrum zálohování Synology BeeDrive 1 TB 2 TB cena

Synology oznámila uvedení zařízení BeeDrive, což je kompaktní datové centrum s kapacitou 1 TB nebo 2 TB. Dokáže současně zálohovat osobní soubory a fotografie z počítače, telefonu a tabletu.

Nastavení netrvá ani tři minuty a ihned poté může libovolný uživatel počítače začít pomocí zařízení BeeDrive chránit svoje soubory lokální přenosovou rychlostí a současně zajistit ochranu soukromí a vlastnictví dat.

Podle zástupců společnosti Synology každý z nás v současnosti vytváří na různých osobních zařízeních neuvěřitelné množství dat. Lepší fotoaparáty, ale především nové formáty fotografií a videa zabírají místo v úložišti našich telefonů nebo cloudových úložišť rychleji než kdy dříve.

Odchozí rychlosti internetových připojení nedokáží držet krok s explozivním nárůstem objemu osobních dat, a proto je ukládání všech našich souborů do cloudu, obzvláště chceme-li jen zálohovat nebo archivovat staré soubory někam jinam nebo vyměňovat soubory mezi našimi osobními zařízeními, stále pomalejší a nákladnější. BeeDrive nabízí lokální a privátní alternativu.

„Prostřednictvím zařízení BeeDrive chceme nabídnout zkušenosti společnosti Synology v oblasti technologií zálohování větší skupině uživatelů – mnoho z nich dokáže s počítači bez problému pracovat, ale nemají čas ani znalosti nutné pro práci se sítěmi, aby mohli hostovat server s nepřetržitým provozem pouze pro účely zálohování,“ uvádí David Hu, produktový manažer ve společnosti Synology Inc. „BeeDrive představuje bezproblémové řešení i pro rodinné příslušníky a přátele současných uživatelů zařízení Synology.“

Zálohování místních počítačů a mobilních zařízení zkracuje dobu zálohování a snižuje dlouhodobé náklady

Po připojení k počítači mohou uživatelé zvolit, které složky chtějí chránit. BeeDrive automaticky zálohuje všechny změny v těchto složkách v reálném čase a poskytuje tak kratší dobu mezi okamžikem havárie a časem poslední zálohy dat (RPO) než zálohy prováděné podle plánu každou hodinu.

osobní centrum zálohování Synology BeeDrive 1 TB 2 TB cena

Soubory záloh se ukládají v zařízení BeeDrive ve stejném formátu v jakém se nacházejí v počítači. V případě poruchy počítače mohou uživatelé svoje zařízení BeeDrive jednoduše připojit k jinému počítači a začít se svými soubory ihned pracovat – nemusí tedy instalovat žádný software ani procházet časově náročným procesem obnovení souborů. 

Zařízení BeeDrive také prostřednictvím sítě Wi-Fi zálohuje fotografie a videa ze zařízení se systémem iOS a Android a zároveň tak chrání telefony a tablety. Pokud se počítač s připojeným zařízením BeeDrive a mobilní zařízení nacházejí ve stejné síti, stačí naskenovat QR kód a zařízení BeeDrive spustí zálohování s cílem uvolnit místo ve vašem telefonu. 

osobní centrum zálohování Synology BeeDrive 1 TB 2 TB cena

Jelikož se na tyto přenosy nevztahují omezení šířky pásma internetu nebo poskytovatelů cloudových služeb, dokáže být zálohování pomocí zařízení BeeDrive 11krát rychlejší než zálohování velkých souborů z počítače do cloudu a 6krát rychlejší než zálohování z mobilních zařízení.

Služba BeeDrop a obousměrná synchronizace zvyšují produktivitu při výměně souborů mezi zařízeními

Terénní pracovníci a jiní profesionálové, kteří na svém telefonu pořizují velké množství fotografií a potřebují je používat v počítači nacházejícím se v kanceláři, mohou prostřednictvím funkce BeeDrop bezdrátově odesílat obsah vygenerovaný v mobilním telefonu se systémem iOS a Android do zařízení BeeDrive. Tyto soubory jsou v počítači ihned k dispozici – již není potřeba je nahrávat do cloudu a následně je z něho stahovat. 

Při přecházení mezi pracovním a domácím počítačem dokáže zařízení BeeDrive synchronizovat soubory mezi počítači ihned po svém připojení – v počítači, na kterém pracujete, jsou tedy všechny soubory vždy aktuální a současně se v zařízení BeeDrive uchovává jejich druhá kopie. 

Dostupnost a cena

Zařízení BeeDrive s kapacitou 1 TB a 2 TB pro systémy Windows, iOS a Android bude možné zakoupit od poloviny června prostřednictvím partnerů a prodejců společnosti Synology po celém světě. Podporu systému macOS je připravována. Cena produktů byla stanovena na 119,95 EUR (cca 2 850 CZK) pro BeeDrive 1T s kapacitou 1 TB dat a 199,95 EUR (cca 4 750 CZK) pro 2TB variantu. 

Zdroj a foto: Synology

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.