Synology představuje kompaktní úložiště DiskStation DS224+ a DS124

kompaktní úložiště Synology DiskStation DS124 DS224+ cena
 

Synology uvádí na trh kompaktní úložiště DiskStation DS224+ a DS124. Oba nejnovější přírůstky patří do řady datových řešení Synology pro profesionály, malé týmy a nasazení typu edge.

Tato úložiště používají všestranný operační systém Synology DiskStation Manager (DSM) a nabízejí komplexní nástroje na ochranu a správu důležitých dat, vzdálený přístup k souborům a monitorování fyzických vlastností – to vše v kompaktní velikosti stolního počítače.

kompaktní úložiště Synology DiskStation DS124 DS224+ cena

Zjednodušená správa souborů s přístupem odkudkoli

Zařízení DS224+ a DS124 nabízejí intuitivní správu souborů a sdílení prostřednictvím služby Synology Drive, privátního cloudového řešení, které kombinuje přístup nezávislý na platformě s pokročilými ovládacími prvky soukromí. Pohodlná práce odkudkoli a jednoduchost centralizovaných dat umožňují profesionálům ze všech oborů dosáhnout vyšší produktivity.

Všestranné zálohování pro lepší provoz firmy bez výpadků

Nová zařízení společnosti Synology nabízejí celou řadu způsobů zálohování dat. Uživatelé mohou s jejich pomocí průběžně nebo ručně zálohovat pracovní stanice, notebooky a mobilní zařízení nebo využít možnost vytvoření uživatelského plánu záloh v systémech Windows a macOS.

Aby byla zajištěna vyšší úroveň ochrany, mohou uživatelé vytvářet zálohy složek, nastavení systému a softwarových balíčků uložených v zařízení Synology a ukládat je do cloudu, sekundárních systémů Synology a externích zařízení. Dále mohou uživatelé ve svých zařízeních vytvářet snímky dat v časovém bodě, což umožňuje rychlé obnovení, přičemž snímky lze následně ukládat lokálně nebo do vzdáleného umístění.

Správa soukromého sledování pomocí videa

Díky systému pro správu videa (VMS) Synology Surveillance Station s podporou více než 8300 ověřených IP kamer a zařízení ONVIF představují zařízení DS224+ a DS124 výkonnou platformu pro správu sledování a záznamů. Uživatelé mohou rychle nastavovat a spravovat kamery prostřednictvím vysoce konfigurovatelného rozhraní a snadno tak šifrovat, zálohovat a archivovat záznamy.

kompaktní úložiště Synology DiskStation DS124 DS224+ cena

Po doplnění o volitelné duální nahrávání ve službě Synology C2 Surveillance lze záznamy ukládat v cloudu a zajistit tak lepší vzdálený přístup a doplňkové zálohování. Šifrování klient-server chrání streamy před neoprávněným přístupem a záznam s nízkou latencí zajišťuje uložení záznamu až do poslední sekundy před odpojením streamu z kamery.

DS224+: Nasazení typu edge pro týmy

Zařízení DS224+ je navrženo jako všestranné řešení pro nasazení typu edge pro malé až středně velké týmy a nabízí redundanci dat prostřednictvím jednoho disku v konfiguraci RAID nebo dvou šachet na disky pro úložiště. Zařízení DS224+ umožňuje synchronizaci dat na více serverech prostřednictvím mnoha metod, které podporují různorodé globální nasazení – od řešení synchronizace typu systém-systém přes hybridní úložiště až po veřejné cloudové služby.

kompaktní úložiště Synology DiskStation DS124 DS224+ cena

„Zařízení DS224+ je ideální pro týmy a pobočky hledající způsob synchronizace s ústředím společnosti,“ uvedl Michael Wang, produktový manažer ve společnosti Synology Inc. „Díky řadě synchronizačních funkcí, které podporuje ihned po vybalení, je připraveno pro integraci téměř do jakéhokoli stávajícího nasazení.“

DS124: Zjednodušené pracovní postupy pro profesionály

Zařízení DS124 je cíleně vytvořeno tak, aby prostřednictvím konsolidace dat vlastníkům malých firem a profesionálům pomohlo zvýšit produktivitu. Ať již jste v kanceláři nebo na cestách, mobilní aplikace pro služby Synology Photos a Synology Drive vám umožní bez námahy provádět zálohování i synchronizaci souborů.

kompaktní úložiště Synology DiskStation DS124 DS224+ cena

Synchronizace na vyžádání uživatelům umožňuje uložit většinu místně ukládaných dat do zařízení DS124 a minimalizovat nutnost nákladných upgradů úložiště notebooků a pracovních stanic.

Technické údaje

 DS224+DS124
Diskové šachty21
Procesor CPUČtyřjádrový procesor Intel® x64Čtyřjádrový procesor ARMv8
Paměť (max. paměť)2 GB (6 GB)1 GB
Spotřeba energie (přístup)15 W11 W
Spotřeba energie (hibernace disku)4,5 W3,5 W
Podpora BtrfsAnoAno
Synology DriveAnoAno
Zálohování
  • Počítač a server (úplné obnovení systému, soubory a složky)
  • Virtuální počítače VMware a Hyper-V
  • Microsoft 365 a Google Workspace
  • Mobilní zařízení (fotografie, videa, hudba)
  • Synology NAS (úplné obnovení systému, složky a konfigurace)
  • Počítač (soubory a složky)
  • Mobilní zařízení (fotografie, videa, hudba)
  • Synology NAS (složky a konfigurace)
Podpora Synology High AvailabilityAnoNe
Synology Surveillance StationAnoAno
Max. počet IP kamer2512
Záruka2 roky
(možnost prodloužení na 4 ve vybraných oblastech)
2 roky
(možnost prodloužení na 4 ve vybraných oblastech)

Dostupnost a cena

Zařízení DS224+ a DS124 jsou již k dispozici u prodejců společnosti Synology. Podle sdělení výrobce jsou doporučené koncové ceny bez DPH u modelu DS124 € 149,00 (cca 3 580 Kč) a pro zařízení DS224+ € 299,00 (cca 7 180 Kč)

Zdroj a foto: Synology

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.