Wilk Elektronik představil externí SSD disk Goodram HL200 s kapacitou až 1 TB

exerní SSD disk Goodram HL200 256 GB 512 GB 1 TB cena

Wilk Elektronik SA představil nový externí SSD disk Goodram HL200. Je k dispozici v kapacitách 256 GB, 512 GB a 1 TB, nabízí rychlost čtení/zápisu 520/500 MB/s je dodáván se dvěma propojovacími kabely. 

Rychlý přenos souborů umožňuje rozhraní USB 3.2 gen. 2 typu C. Plynulý přenos zajišťují pečlivě vybrané komponenty a odpovídající specifikace. Vícefázové testování a značkové komponenty zajišťují vysokou a stabilní rychlost zápisu a čtení a rychlost čtení i při intenzivním provozu zařízení. Díky tomu lze na disk přenášet video v rozlišení 4K, fotografie ve vysokém rozlišení nebo velké soubory dat během několika sekund.

exerní SSD disk Goodram HL200 256 GB 512 GB 1 TB cena

Goodram HL200 jako velké a ergonomické herní úložiště

Goodram HL200 není jen ideálním rozšířením paměti nebo datovým úložištěm, které se hodí k notebookům a počítačům. HL200 ocení také majitelé konzolí. Externí disk je ideálním zařízením pro ukládání a přenášení oblíbených her.

Jeho malé, ergonomické pouzdro s rozměry připomínajícími platební kartu umožňuje disk pohodlně přenášet i v kapse kalhot nebo malé kabelce, což ještě více podtrhuje mobilitu tohoto řešení. Vezmeme-li v úvahu užitečnost přenosného disku při cestování a v každodenním životě, můžeme o HL200 směle hovořit jako o nepostradatelném a mimořádně užitečném gadgetu pro dnešní dobu.

Vezměte si disk na prázdninová dobrodružství

Na rozdíl od pevných disků nemají disky SSD žádné pohyblivé části, což snižuje riziko mechanického poškození. Odolný kryt disku HL200 zajišťuje bezpečnost vašich dat i při náhodném pádu nebo při používání v náročných podmínkách, například na cestách nebo v terénu. Polovodičové disky navíc ve srovnání s klasickými magnetickými disky spotřebovávají mnohem méně energie.

exerní SSD disk Goodram HL200 256 GB 512 GB 1 TB cena

Pro majitele používajícího notebook nebo jiné přenosné zařízení to znamená delší dobu provozu na jedno nabití baterie. Pro vaše pohodlí se disk dodává se dvěma kabely: USB typu A – USB typu C a oboustranný USB typu C. Díky tomu lze disk připojit k většině zařízení vybavených portem USB.

Vysoce odolný proti nárazům a s nízkou spotřebou energie

Na rozdíl od tradičních pevných disků nemají disky SSD žádné pohyblivé části, což minimalizuje riziko mechanického poškození. Robustní kryt disku HL200 je navíc odolný proti nárazům, což zajišťuje bezpečnost dat i v případě náhodného pádu nebo použití v náročných podmínkách, včetně mobilních zařízení. SSD disky navíc spotřebovávají méně energie ve srovnání s tradičními magnetickými disky, což znamená, že uživatelé notebooků a dalších mobilních zařízení mohou využívat delší dobu provozu na jedno nabití.

Mnohostranné využití

Goodram HL200 je malý disk s velkým potenciálem. Díky svým specifikacím umožňuje pohodlný přenos velkých souborů, jako jsou videa 4K a vysoce kvalitní fotografie. Díky rozhraní USB 3.2 gen. může také sloužit jako vynikající úložiště pro hry, spolupracovat s konzolemi, notebooky i stolními počítači. 2 Type-C™.

Díky kompaktním rozměrům a jednoduchému ovládání může disk úspěšně nahradit paměťové karty s větší kapacitou. Přenos dat bude pro uživatele mnohem rychlejší a pohodlnější.

Technické specifikace: 

Dostupné kapacity 256 GB, 512 GB a 1 TB
Externí rozhraníUSB 3.2 gen.2 Type-C
Rychlost čtení (max.)520 MB/s 
Rychlost zápisu (max.)500 MB/s
Rozměry65 × 43 × 11 mm
Hmotnost67 g
Paměť3D NAND FLASH
Provozní teplota0°C až ~70°C
Skladovací teplota-20°C až ~70°C
Rozsah napájecího napětí5 V (+/- 0,5 V)
Záruka3letá záruka (omezeno TBW) s bezplatnou techn. podporou

Dostupnost a cena

Nové disky Goodram HL 200 jsou již k dispozici u českých prodejců elektroniky. Disk s kapacitou 256 GB je nabízen za 810 Kč, za 512GB model zaplatíte kolem 1 070 Kč a varianta s kapacitou 1 TB je k dispozici za 1 670 Kč.

Zdroj a foto: Wilk Elektronik SA

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.