Telefon HUAWEI nova Y90 se chlubí dobrým fotoaparátem a rychlonabíjením

mobilní telefon smartphone Huawei nova Y90

Nový telefon HUAWEI nova Y90 na trhu následuje nedávno vydaný model nova Y70. Kromě 6,7palcového FulIView displeje nabízí špičkový fotoaparát, propracovanou konstrukci a výkonnou baterii s podporou nabíjení SuperCharge, díky čemuž se nova Y90 jistě stane neodmyslitelnou součástí vašich nadcházejících letních zážitků a dobrodružství.

Není náhodou, že nova Y90, spolu s modelem nova Y70, která šla do prodeje již na začátku července, přichází na trh právě v průběhu letních měsíců. Nabízí totiž tolik funkcí a šikovných vlastností, které oceníte právě zejména během dlouhých výletů a dovolených. Která z variant si získá právě vás?

Fotoaparát pro zachycení vzpomínek

Léto bývá nabité mnoha zážitky a krásnými okamžiky. Jak lépe si je uchovat než v podobě společných fotografií s přáteli, rodinou a záběrů přírodních scenérií, výhledů a západů slunce. Se smartphonem jako je nova Y90 si vzpomínky zvěčníte v kvalitě a barevnosti, jakou si zaslouží.

Hlavní fotoaparát nabízí rozlišení krásných 50Mpx a ve spojení s 2Mpx hloubkovým fotoaparátem a 2Mpx makrofotoaparátem zachytíte každý snímek v tom největším detailu. 

Ani nova Y70 se nemá za co stydět. Trojitý systém fotoaparátů sestává z 48Mpx hlavního fotoaparátu, 5Mpx fotoaparátu se 120° ultraširokým záběrem a 2Mpx hloubkového fotoaparátu. Navíc za pomoci umělé inteligence dokáže vykreslit snímky bez šumu a s dokonalou čistotou.

Funkční design

Telefon nova Y90 se pyšní 6,7palcovým displejem FulIView. Díky obnovovací frekvenci 90 Hz a bleskové odezvě dotyku až 270 Hz se můžete těšit na opravdu ničím nerušený uživatelský zážitek. Co se týče designu, zde má každá z verzí má naprosto odlišné zpracování.

Nova Y70 vsází na klasický vzhled s jemným zaoblením a skleněným povrchem. Naopak nova Y90 přichází opravdu v neotřelém pojetí, kterému dominuje kruhová soustava fotoaparátů ve tvaru vesmírného prstence. 

mobilní telefon smartphone Huawei nova Y90Aby prostor zbytečně nezabírala neužitečná plocha, rozhodli se designéři dát u nova Y90 přednost obrazovce. Proto má v poměru s okraji na telefonu rozlohu celých 94 % a nabízí tak uživatelům maximální prostor pro zábavu, ať už na hry nebo filmy. Řadíte se spíše mezi vášnivé čtenáře? I tady si přijdete na své. Nova Y90 je totiž vybavena režimem čtečky e-knih, takže si můžete pohodlně číst dlouhé hodiny a bez namáhání očí. 

Spolehlivá baterie s rychlonabíjením

A že to s těmi dlouhými hodinami (nejen) čtení e-knih myslí Huawei vážně, o tom přesvědčuje také baterie. U modelu nova Y90 se můžete těšit na baterii s kapacitou celých 5000 mAh, navíc s podporou 40 W SuperCharge nabíjení. Už po pouhých 10 minutách na nabíječce vás čeká až 6,7 hodin telefonování, 3 hodiny sledování online videí, téměř 20 hodin poslechu hudby nebo dokonce 81 hodin v pohotovostním režimu. 

mobilní telefon smartphone Huawei nova Y90 a Y70

Nova Y70 rovněž nabízí objemnou baterii, dokonce celých 6000 mAh, díky čemuž stačí telefon nabíjet pouze dvakrát týdně. S tím vám pohodlně vydrží energie na celý víkendový výlet. A kdyby se přeci jen přihodilo, že se vám chytrý telefon vybije, díky 22,5 W technologii SuperCharge můžete svůj nova Y70 připojit do sítě jen na 10 minut a dál si užívat další 3 hodiny nepřetržitého provozu.

Dostupnost a cena

Ať už si vaše srdce získala nova Y70 či nova Y90, každou z verzí si můžete získat již dnes. Verze nova Y70 je v prodeji ve třech barevných variantách, a sice Pearl White, Crystal Blue a Midnight Black za cenu 3 999 Kč.  V prodeji od pondělí 1.8.2022 je také model nova Y90 v odstínech Emerald Green, Crystal Blue a Midnight Black za cenu 5 499 Kč.

Zdroj a foto: Huawei

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.