Telefon Oppo Find N s ohebným LTPO displejem a rychlým procesorem

Skládací chytý telefon OPPO Find N

Společnost OPPO v rámci přehlídky inovací OPPO INNO DAY představila nový chytrý telefon s ohebným displejem OPPO Find N. Jeho budoucí uživatelé budou moci plynule přecházet mezi 7,1palcovým vnitřním displejem a 5,49palcovým vnějším displejem. Vnitřní displej s poměrem stran 8,4:9 se rozkládá přímo do režimu na šířku, takže uživatelé mohou sledovat videa, hrát hry nebo číst knihy, aniž by museli zařízení otáčet. Po složení poskytuje poměr stran 18:9 uživatelům plnohodnotný a důvěrně známý zážitek ze smartphonu s displejem, který lze snadno používat jednou rukou.

Ohebný pant Flexion Hinge telefonu OPPO Find N spojuje 136 komponent s extrémní přesností až 0,01 mm. Jedinečná kapkovitá konstrukce pantů řeší některé z největších nedostatků skládacích zařízení tím, že rozšiřuje úhel ohybu displeje a poskytuje prostor při sklápění obrazovky, což má za následek minimální záhyb, který je podle TUV až o 80 % méně patrný ve srovnání s jinými zařízeními. Pružinová konstrukce uvnitř pokročilého ohebného pantu umožňuje, aby zařízení při rozložení volně stálo v jakémkoli úhlu mezi 50 a 120 stupni. 

Skládací chytý telefon OPPO Find N

Společnost OPPO upravila uživatelské rozhraní tak, aby se lépe a efektivněji ovládalo v kompatibilních aplikacích, jako jsou aplikace Hudba, Poznámky a Fotoaparát. Například v aplikaci Poznámky se OPPO Find N může přeměnit na mini notebook, což umožňuje pořizovat si poznámky, aniž byste museli zařízení držet v ruce. Vzhledem k tomu, že Find N může volně stát v různých úhlech, slouží zařízení také jako vlastní stativ, takže můžete snadno a bez použití rukou pořizovat časosběrné snímky v rozlišení 4K nebo se připojit k videohovorům a online schůzkám.

Reklama/Advertisement

Displej, ovládání a fotoaparát

OPPO 12vrstvý Serene Display nabízí vynikající ochranu i odolnost a spolupracuje s ohebným pantem Flexion Hinge při hladkém skládání. Displej obsahuje 0,03mm vrstvu Flexion UTG (ultra-thin glass – ultratenké sklo) ve srovnání s 0,6mm na sklech běžných smartphonů. Obrazovka Serene Display je také velmi spolehlivá, protože ji lze složit více než 200 000krát a přitom si zachovává celkově hladký průběh skládání téměř bez záhybů, jak ověřila organizace TUV. Vnitřní obrazovka využívá displej typu LTPO s inteligentní technologií dynamické obnovovací frekvence, která na základě sledovaného obsahu přizpůsobuje obnovovací frekvenci v rozmezí 1–120 Hz. Vnitřní displej je také vybavený podporou až 1 000Hz vzorkovací frekvence dotyků. Obě obrazovky poskytují 10 240 automaticky řízených úrovní jasu, které zajišťují uživatelský komfort ve všech typech světelně náročných prostředí, se špičkovým jasem až 1 000 nitů.

Skládací chytý telefon OPPO Find N

OPPO Find N obsahuje nová gesta, která umožňují intuitivnější multitasking s vedle sebe zobrazenými aplikacemi, podporuje však i tradiční gesta na rozdělení obrazovky, jako je dlouhé stisknutí a přetažení kompatibilních ikon, a zároveň umožňuje uložit běžně používané kombinace rozdělení obrazovky pro více aplikací na domovskou obrazovku. Při rozložení telefonu se obsah plynule přenese z vnější obrazovky na hlavní vnitřní displej, po složení zařízení může uživatel přejet prstem nahoru po vnějším displeji a pokračovat v používání stejné funkce na vnější obrazovce.

OPPO Find N je vybavený špičkovým trojnásobným fotoaparátem pro pořizování vysoce kvalitních fotografií a videí. Fotoaparát zahrnuje hlavní snímač Sony IMX 766 s rozlišením 50 Mpx, ultraširokoúhlý objektiv s rozlišením 16 Mpx a teleobjektiv s rozlišením 13 Mpx a nechybí ani selfie fotoaparáty na vnitřním i vnějším displeji.  Ohebný pant Flexion Hinge smartphonu OPPO Find N umožňuje, aby zařízení sloužilo i jako stativ, což z něj dělá kompaktní a nezatěžující gadget pro pokročilé scénáře snímání, včetně časosběrných snímků.

Výkon, cena, dostupnost

OPPO Find N pohání mobilní platforma Qualcomm® Snapdragon™ 888, společně s až 12 GB paměti LPDDR5 RAM a 512GB úložištěm UFS 3.1. Velká baterie s kapacitou 4 500 mAh poskytuje celodenní výdrž, zatímco 33W bleskové nabíjení SUPERVOOC je optimalizované pro nabití na 55 % za 30 minut a na 100 % za 70 minut. Součástí je také 15W bezdrátové nabíjení AIRVOOC (kompatibilní se standardem Qi) a 10W reverzní bezdrátové nabíjení. OPPO Find N má také boční čtečku otisků prstů, která je umístěná v tlačítku napájení, a také systém dvou reproduktorů a podporu Dolby Atmos pro zajištění realističtějšího zvuku.

Telefon OPPO Find N bude dodáván ve třech barevných provedeních, a to v bílé, fialové a černé variantě. V následujících dnech by měl být dostupný na trhu v Číně za přepočtenou cenu ccu 33 000 Kč. Uvedení na trh v Evropě a v ČR výrobce zatím nezmínil. 

Zdroj a foto: OPPO

Reklama/Advertisement