Testy DNA Macromo mění přístup lidí ke zdraví a prevenci

Macromo DNA test cena

Bioinformatický startup Macromo, zaměřený na personalizovaná preventivní doporučení na základě analýzy DNA, působí na trhu již rok. Produkt získáte i v internetové lékárně Pilulka.cz

V prosinci 2021 založil Macromo tým čtyř mladých nadšenců, který za dvanáct měsíců dokázal přetavit původní myšlenku využití analýzy DNA k preventivním účelům do sofistikovaného produktu, který mění způsob, kterým lidé sledují svá zdravotní data a jednají na základě nich. I nadále pracují na jeho rozvoji a získávají další strategické partnery u nás i v cizině.

Macromo DNA analýza test vánoční dárek cena

Již několik měsíců zakladatelé společnosti Macromo osobně v Silicon Valley vyhledávají specialisty, kteří společnosti pomohou rozvíjet prediktivní možnosti mobilní aplikace. Projekt prezentují i tamějším investorům a business partnerům, kteří mají zájem obchodně i technologicky společnost posunout dále a přiblížit ji anglicky hovořícímu trhu.

V Česku mezitím pokračujeme v jednáních s velkými firmami, jež chtějí nabízet testy DNA jako jeden ze svých zaměstnaneckých benefitů. Prevence je zvlášť v tuzemsku velmi důležitá. Jak vyplývá z řady průzkumů, Češi jsou bohužel co se prevence týče nedůslední a jak přiznává i samo Ministerstvo zdravotnictví ČR, naše zdravotní gramotnost je nevalná. Což znamená pro stát zbytečné zvýšené výdaje a pro zaměstnavatele významný ušlý zisk. Proto na náš produkt řada velkých společností reaguje velice pozitivně,“ řekl k perspektivnímu projektu Adam Sládek, spoluzakladatel startupu Macromo.

Spolupráce s investory

Dynamicky se rozvíjející firma láká ale i zkušené investory. Jednou z těchto významných tváří je Martin Radina, spolumajitel společnosti Spadia, jež je jedním z největších poskytovatelů laboratorní medicíny v České republice. Ve společnosti Macromo získal letos v listopadu 6% podíl.

Testy DNA jsou užitečné v mnoha oblastech a lze předpokládat, že časem posunou lékařskou péči směrem k personalizované medicíně a poptávka po nich poroste, například i u zdravých dospělých, kteří usilují o včasnou identifikaci nebo prevenci dědičných onemocnění,“ vysvětlil Radina.

Martin Radina spolu se spoluzakladatelem Macromo, Michalem Pohludkou, mají startupu za cíl otevřít nové možnosti na trhu laboratorních technologií, zdravotnictví a klíčových partnerství při expanzi. Právě tyto segmenty bývají pro začínající firmy často nedostupné a aktivní zapojení silných partnerů může otevřít rychlé možnosti růstu na trhu i rozvoje nových funkcionalit mobilní aplikace.

Vyhodnocení testů a zdravotních rizik

Počáteční úzký kruh zakladatelů posílil během ročního provozu na více než dvacetičlenný tým odborníků z různých oborů, působící na dvou kontinentech – v Evropě a Americe. Jsou mezi nimi mimo jiné programátoři, genetici nebo bioinformatici, kteří systém unikátního algoritmu pro vyhodnocení dat z laboratorního sekvenování DNA zvaný Macromo Engine neustále zdokonalují.

Macromo DNA analýza test vánoční dárek cena

Všechny získané informace jsou v něm interpretovány tak, aby zákazníci získali personalizovaná doporučení pro péči o vlastní tělo a zdraví a dozvěděli se dříve o svých možných zdravotních rizicích a mohli jim tím efektivně předcházet.

Možnost nabídnout tuto unikátní technologii pro pochopení vlastního těla i zdravotních rizik nalákala i další silné hráče na českém trhu. Od letošního prosince nabízí testovací sadu Macromo například i on-line lékárna Pilulka.cz. Zákazník může testovací sadu zakoupit jak v jejich běžné nabídce produktů, tak i přes mobilní aplikaci pro zdravý život Plus Care.

Prevence je pro nás v rámci zdravotnictví velice důležitým pilířem, takže v budoucnu chceme spolupráci s Macromem posunout do ještě provázanějšího a efektivnějšího systému, ” uvedl Petr Kasa, spolumajitel e-shopu Pilulka.cz.

„V blízké budoucnosti plánujeme rozšířit naší mobilní aplikaci tak, aby pracovala s daty z nositelných zařízení a s Apple Health a podporovala tím efektivnější přístup k prevenci založený na datech,” představuje další vizi společnosti Eva Kuttichová, spoluzakladatelka zodpovědná za vývoj aplikace Macromo.

V souladu s touto strategií startup Macromo navazuje součinnost se sítí soukromých zdravotnických zařízení Altoa, mezi něž spadá například Nemocnice Hořovice. V řádu týdnů bude v aplikaci možné požádat o konzultaci s lékařem, který mu k výsledkům DNA sekvenování stanoví preventivní doporučení, případně navrhne reaktivní péči.

Macromo Pro DNA test cena

Právě propojení s jejich zdravotnickými zařízeními pomohou se včasným odhalováním a záchytem nejrůznějších rizik a onemocnění, čímž se daří naplňovat původní vizi zakladatelů.

Dostupnost a cena

Macromo DNA a Macromo Pro DNA můžete získat v eshopu Macromo nebo na stránkách Pilulka.cz. Cena základního testu lehce převyšuje 7 000 Kč, celogenomové testování Macromo Pro je výrazně dražší a koupíte jej za 59 000 Kč.

Zdroj a foto: Macromo

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.