Alienware a Dell představili šest nových herních notebooků

herní notebooky Alienware x14 x16 m16 m18 Dell G15 G16 cena CES 2023

Alienware a Dell v rámci veletrhu CES 2023 odhalili šest nových herních notebooků: Alienware m18 a m16, Alienware x16 a x14 a Dell G16 a G15. Uživatelé ocení modernizované provedení konstrukcí, nové materiály, nejvyšší dosažitelný výkon v dané třídě, vylepšení designu a také přepracované ovládací centrum Alienware Command Center.

Herní notebooky Alienware m18 a m16

Tato řada je určená pro hráče, kteří upřednostňují výkon. Jsou v ní zastoupeny dva nové herní notebooky Alienware m18 a Alienware m16.

Alienware m18 nabízí široké možnosti přizpůsobení výběrem z celého spektra nových procesorových a grafických technologií.

To zahrnuje CPU až do 13. generace procesorů Intel Core i9-13980HX a kompletní sadu mobilních GPU NVIDIA GeForce RTX nové generace, nebo procesory AMD Ryzen nové generace a mobilní grafické karty Radeon. Špičkový výkon je možný díky celé řadě vylepšení technologie chlazení Alienware Cryo-tech.

Nejvýraznější vylepšení systému chlazení nového Alienware m18:

  • Přechodový teplovodný materiál Element 31 je nyní aplikovaný na CPU i GPU.
  • Odpařovací komora nyní pokrývá GPU i CPU, což pomáhá zvýšit tepelnou kapacitu o 35 %.
  • Sedm tepelných trubic (oproti čtyřem u m17) pro přenos tepelné energie do žeber z expandované mědi, což představuje více než 114% zvětšení plochy povrchu.
  • Čtyři ventilátory s ultratenkými lopatkami zvyšují průtok vzduchu o 25 %.

Tato vylepšení tepelné kapacity celé platformy (cca o 35 % v režimu Full Speed) a chlazení umožňují nasadit výkonnější CPU a GPU, a tím posunout celkový příkon systému na 250 W.

herní notebook Alienware M18 cena

Model m18 zachovává stejnou maximální tloušťku jako model m17 a zároveň poskytuje herním nadšencům o 14 % větší plochu obrazovky. Disponuje také dostatkem místa pro plnohodnotnou klávesnici včetně numerické sekce s volitelnými mechanickými klávesami CHERRY MX.

Navíc je vybavený dvěma sloty pro uživatelsky vyměnitelné paměťové moduly DDR5 SO-DIMM a kapacitou úložiště až 9 TB. Jako varianty zobrazovacího panelu jsou k dispozici buď 165Hz QHD nebo 480Hz FHD displeje s technologií Dynamic Display Switching a podporou G-SYNC a FreeSync.

Konstrukční vylepšení uvnitř i vně šasi zvyšují pevnost a tuhost – přesně podle očekávání zákazníků Alienware.

herní notebook Alienware M16 cena

Hráčům, kteří hledají výkon v kompaktnějším provedení, nabízí model Alienware m16 mnoho z technologií, ergonomie, designových kvalit a komfortu jako m18.

Herní notebooky Alienware x16 a x14

Notebooky řady X jsou koncipované pro hráče, kteří očekávají, že notebook Alienware bude doplňovat každý aspekt jejich životního stylu, a to i mimo hraní her. Chtějí lehce přenosného společníka, kterého mohou vzít s sebou kamkoliv, ale s nekompromisním výkonem.

Řada X, která je pro Alienware vlajkovou lodí, slouží i jako inovační platforma, kde se vedle špičkových materiálů, povrchových úprav a funkcí uplatňuje i mnoho technických novinek, které zdokonalují celkovou zkušenost s produktem.

herní notebook Alienware x16 cena

Nový notebook x16 je dosud nejluxusnější produkt značky Alienware. Slibuje vyšší výkon, vyšší displej s poměrem stran 16:10 a vylepšené zvukové schopnosti se šesti reproduktory, překonává současnou x17 téměř ve všech směrech, a to v elegantnějším a robustnějším celokovovém šasi.

Alienware x16 je vybavený výškovými reproduktory orientovanými vzhůru, které zajišťují čistý zvuk, a zdvojeným subwooferem pro silné basy. Celá konfigurace se 6 reproduktory tak vytváří prostorový zvukový zážitek. S technologií Dolby Atmos zažijí uživatelé bohatý, vrstevnatý zvuk, který obsahuje detailně prokreslené hloubky i výšky.

herní notebook Alienware x16 cena

Notebook je vybavený systémem světelných efektů AlienFX, který disponuje 100 mikroLED diodami (s 50 samostatnými osvětlovacími zónami) a je prvním notebookem Alienware s novými variantami osvětlení AlienFX Scanner, Loop a Rainbow. Osvětlený RGB touchpad je nyní o 15 % větší (než u modelu x17 R2).

Vše lze ovládat z Alienware Command Center. Notebook je vybavený nejnovějšími technologiemi včetně procesorů Intel Core HX 13. generace, mobilní grafiky NVIDIA GeForce NextGen a technologie AMD nové generace pro mobilní zařízení.

herní notebook Alienware x14 cena

Nejtenčí 14″ herní notebook, Alienware x14, byl poprvé představen loni na veletrhu CES 2022 a nyní přichází vylepšený x14 R2 s novým zobrazovacím panelem, který poskytuje větší plochu a lepší rozlišení s počtem bodů vyšším o 97 % oproti svému předchůdci.

Je možné jej nabíjet vícero způsoby pomocí přiloženého USB kabelu typu C. Nový design se dvěma ventilátory zvyšuje chladicí výkon. Možné je přidat chlazení Cryo-tech a teplovodnou vrstvu Element 31.

Herní notebooky Dell G16 a G15 

Nové herní notebooky Dell G16 a G15 jsou založeny na principu spolehlivosti a jednoduchosti za přijatelnou cenu, s mladistvým vzhledem a odpovídajícím výkonem.

U modelů G15 a G16 Dell zvolil nový odvážný designový přístup ve výrazném barevném provedení s retro oranžovými a modrými prvky v kombinaci s prémiovou metalízou, které bezpochyby zaujmou ty, kdo mají rádi popovou estetiku 80. let.

herní notebook Dell G16 cena

Oba jsou vybavené speciální klávesou G-mode, vyhrazenými klávesami pro herní makra a přepínacími klávesami pro zvuk, které vylepšují herní zážitek. G15 nabízí klávesnice s numerickým blokem a jednozónovým nebo čtyřzónovým RGB podsvícením, zatímco G16 dává na výběr jednozónové RGB podsvícení a mechanické klávesy Cherry MX, aby si každý vybral podle svého stylu.

Pod kapotou notebooky G15 a G16 skrývají nejnovější technologie Intel, AMD a NVIDIA, díky kterým s konzistentním výkonem zvládají graficky náročné hry, a to i při dlouhých herních maratonech. Vůbec poprvé získává řada G chlazení s odpařovací komorou a teplovodnou vrstvou Element 31, jakými disponují notebooky Alienware.

herní notebook Dell G15 cena

Obě zařízení jsou nově vybavena vylepšeným ovládacím centrem Alienware Command Center, pomocí něhož si mohou hráči svůj stroj plně přizpůsobit.

Alienware Command Center

Všechny nové herní notebooky Alienware a řady G jsou vybavené přepracovaným ovládacím centrem Alienware Command Center (AWCC), které umožňuje maximální přizpůsobení a komfortní ovládání.

Řídící panel na jednom místě poskytuje rychlý přístup k nastavením, jako jsou profily a motivy pro konkrétní hry, osvětlení, makra, zvuk a přetaktování – vše, co je důležité pro skvělý zážitek ze hry.

AWCC v nové podobě nejsou jen aktualizace softwaru a vylepšení předchozí verze. Jedná se o nově pojatou architekturu s novým, intuitivním a dynamickým uživatelským prostředím. To nejen usnadňuje orientaci v nastavení a jeho aktualizaci, ale pomáhá k lepším výkonům ve hrách.

Dostupnost a cena

Produkty budou k dispozici v České republice v první polovině letošního roku. Ceny pro trh ČR budou upřesněny později. 

Podle zahraničních zdrojů budou ceny v USA u Alienware M18 začínat na 2 099 USD a končit na hranici 2 899 USD (cca 47 600 až 65 800 Kč), cena Alienware M16 se bude pohybovat mezi 1 899 až 2 599 USD (cca 43 100 až 59 000 Kč). 

Notebook Alienware x16 by se měl prodávat za 2 149 až 3 099 USD (cca 48 800 až 70 350 Kč) a menší Alienware x14 bude nabízen za 1 799 až 2 149 USD (cca 40 800 až 48 750 Kč). Nakonec ještě zjištěné ceny pro herní notebooky Dell. Ty se pohybují 849 USD (cca 19 200 Kč) pro Dell G15 a 1 499 USD (cca 34 000 korun) za Dell G16. 

Zdroj a foto: Dell/Alienware

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.