Reklama/Advertisement

Toshiba představila bezpečný USB disk s klávesnicí

I data uložená na USB disku potřebují ochranu před zneužitím. Jak ji zajistit? Třeba zadáním bezpečnostního kódu před vložením USB do počítače. Stačí zmáčknout správná tlačítka.

Na to, abyste mohli zadat PIN ještě před vložením USB do portu, samozřejmě potřebujete nějakou klávesnici. Kde ji vzít? V případě USB Toshiba se nemusíte zbytečně rozhlížet. Má ji přímo na svém těle. Namačkáte správnou kombinaci čísel, zasunete a data jsou k dispozici. Po vyjmutí z USB portu jsou data opět uzamčena.

Na zadání správného PINu máte 10 pokusů. Poté dojde k vymazání dat. Tohle opatření nepotěší zloděje, kteří budou zkoušet „brutal force attack“ a snažit se k datům dostat. Zároveň to napovídá, že byste měly disk chránit před dětmi a jejich nenechavými prstíky. Znáte to: mačkají a zkouší kdeco, potěší je světélkující diody a než se nadějete, jsou uložené reporty a databáze v hájí.

Disky budou na trhu v kapacitách od 4 do 32 GB. Nejlevnější stojí 95 USD, nejdražší 200 USD. Českou cenu ani dostupnost na našem trhu zatím nikdo nepotvrdil.

Zdroj a foto: Toshiba

You must be logged in to post a comment Login