Acer uvádí ChromeOS zařízení Acer Chromebox CXI5 a Add-In-One 24

Acer Chromebox CX15 a Acer Add-In-One 24 cena

Acer rozšířuje produktovou řadu se systémem ChromeOS o nový Acer Chromebox CXI5 a Chromebox Enterprise CXI5. Přichází také s počítačem Acer Add-In-One 24, modulárním řešením „vše v jednom“, které se skládá buď z počítače Acer Chromebox CXI5 či Acer Chromebox Enterprise CXI5 a 24″ Full HD dokovacího monitoru.

Obě řešení pomáhají podnikům a komerčním institucím zefektivnit prostor a zjednodušit údržbu, modernizaci a opravy, což vede ke snížení prostojů a ke dlouhodobým úsporám nákladů.

Acer Chromebox CXI5 a Acer Chromebox Enterprise CXI5

Nový Acer Chromebox CXI5 je vybaven systémem ChromeOS a nabízí rychlé spouštění, snadné používání a robustní bezpečnostní funkce. Tento Chromebox poskytuje maximální flexibilitu v možnostech umístění díky svému kompaktnímu designu.

Vejde se do prostorově omezeného prostředí, jako jsou call centra a coworkingové prostory, a díky sadě pro VESA uchycení jej lze umístit téměř kamkoli. Je vybaven procesorem Intel Core i7 až 12. generace, který nabízí rychlý výkon pro každodenní úlohy a přináší až o 20 % vyšší výkon než předchozí generace procesorů.

Platforma Intel vPro vytvořená pro podporu podnikového výkonu a efektivity, je vybavena dodatečným hardwarovým zabezpečením pro vícevrstvou úroveň ochrany, která je v dnešním hybridním pracovním prostředí potřebná. Také se může pochlubit osvědčenou stabilitou, na kterou se IT profesionálové mohou spolehnout.

Acer Chromebox Enterprise CXI5 cena

Počítač Acer Chromebox Enterprise CXI5 je vybaven nástavbou Chrome Enterprise a navržen tak, aby vyhovoval požadavkům firem na IT a podporoval potřeby moderních zaměstnanců. Přináší kombinaci rychlého nasazení a jednoduchých nástrojů pro správu, vestavěných funkcí proaktivního zabezpečení a přístupu k široké škále důležitých aplikací pro produktivitu.

Toto chytré zařízení je také vybaveno nepřetržitou podporou IT správce, umožňuje IT oddělení prosazovat stovky zásad prostřednictvím konzole Google Admin a provádí pravidelné automatické aktualizace zabezpečení na pozadí, aby se minimalizovaly výpadky a prostoje zaměstnanců. Jako zařízení šetrné k životnímu prostředí nabízí Acer Chromebox Enterprise CXI5 režimy s nízkou spotřebou energie a možnosti efektivního nabíjení.

Acer Chromebox Enterprise CXI5 cena

Počítače Acer Chromebox CXI5 a Acer Chromebox Enterprise CXI5 se připojují k široké škále periferních zařízení pomocí čtyř portů USB 3.2 Gen 2 Type-A a dvou portů USB4 Type-C, které poskytují nejnovější a nejrychlejší technologii USB, jež dokáže přenášet data rychlostí až 40 Gb/s. Plnohodnotný port USB-C v kombinaci se dvěma porty HDMI 2.1 navíc podporuje až čtyři externí displeje. Kromě toho poskytují Intel Wi-Fi 6E (Gig+) a RJ45 s 2,5Gb/s ethernetem (2,5GbE) stabilní připojení k internetu a síti.

Acer Add-In-One 24 je komplexní řešení stolního počítače

Nový Add-In-One 24 od společnosti Acer má modulární konstrukci, která se skládá z počítače Acer Chromebox CXI5 nebo Chromebox Enterprise CXI5. Ten se vkládá do doku na zadní straně 24″ monitoru s rozlišením Full HD 1080p. Tato konstrukce umožňuje snadnou výměnu zařízení Acer Chromebox za jiné, což usnadňuje opravy a upgrady s minimálními prostoji pro uživatele.

Acer Add-in-One 24 cena

Je ideální pro pracující v kancelářích a pracovní schůzky. Jeho 115° širokoúhlá 5Mpx webkamera, dva mikrofony a dva 4wattové reproduktory umožňují pořádání videokonferencí ve vysoké kvalitě. Několik režimů redukce šumu s umělou inteligencí potlačuje šum na pozadí a zajišťuje čistý zvuk i na těch nejrušnějších místech. Pro větší bezpečnost má webová kamera zabudovanou závěrku, která pomáhá zabránit nechtěnému zachycení obrazu hackery.

Displej využívá špičkový IPS panel s úzkými rámečky, který poskytuje přesný obraz s širokými pozorovacími úhly, což je užitečné při spolupráci s ostatními u počítače nebo při práci s více aplikacemi najednou. Jeho tenké rámečky maximalizují zobrazitelnou plochu a omezují tak posouvání, přičemž monitor lze natočit v rozsahu -5 až 25°, aby vyhovoval optimální a preferované poloze pro sledování obrazu.

Acer Add-in-One 24 cena

Volitelná dotyková funkce přispívá k plynulé a bezproblémové navigaci a displej má také antireflexní povrchovou úpravu, která eliminuje odlesky, takže jej lze používat i v jasném prostředí. Aby se zabránilo manipulaci ze strany neoprávněných osob, pomáhají specializované šrouby pevně zajistit Acer Chromebox CXI5 a Acer Chromebox Enterprise CXI5 na zadní straně monitoru.

Dostupnost a cena

Acer Chromebox CXI5 bude v oblasti EMEA k dispozici v březnu 2023 za cenu od 349 € (cca 8 430 Kč). Acer Add-In-One 24 bude v oblasti EMEA k dispozici v březnu za cenu od 799 € (cca 19 300 Kč). Přesné specifikace, ceny a dostupnost se budou lišit podle země prodeje. 

Zdroj a foto: Acer

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.