BenQ mini PC TEY1A a TEY2A s Google Android pro velkoformátové displeje

BenQ mini PC počítač displej, interaktivní, velkoformátový, Google, Android

BenQ  uvádí na trh mini počítače TEY1A a TEY2A, určené do volného slotu interaktivních velkoformátových displejů. Nabízejí plnou podporu Google Mobile Services (GMS) a zajišťují přístup k oficiálnímu obchodu Google Play, nástrojům GMS či ještě větší konzistentnost a bezpečnost při spolupráci ve vzdělávacím a business segmentu.

Operační systém a komunikační rozhraní

Model TEY1A je vybaven výkonným osmijádrovým procesorem a využívá operační systém Android 13, zatímco TEY2A vlastní integrovaný OS Android 12. Nabízí bohatou konektivitu včetně USB 3.0 Type-A a C, HDMI, audio in/out, Wi-Fi 6 a gigabitový ethernet port.

Oba mini počítačové moduly spadají pod licenční smlouvu Google Enterprise Devices Licensing Agreement (EDLA) a jsou vybaveny vlastním optimalizovaných operačním systémem s předinstalovaným obchodem Google Play, který uživatelům umožňuje přístup ke všem aplikacím dostupným na této platformě, a to přímo přes BenQ displej.

Předinstalované aplikace

Oba modely TEY1A i TEY2A mají přeinstalované základní Google aplikace, jako jsou Google Drive, Chrome a YouTube. Uživatelé mají možnost spustit dvě aplikace zároveň vedle sebe.

Moduly vlastní nativní rozhraní systému Android s několika přizpůsobitelnými obrazovkami, fixním prostorem pro nejpoužívanější aplikace a umožnují přetahování aplikací, složek a widgetů stejně jako na klasických mobilních zařízeních. Výchozí domovská obrazovka obsahuje také panel Google vyhledávání.

Ochrana a bezpečnost

Díky oficiální licenci a obchodu Google Play nemusí mít uživatelé strach o bezpečnost. Všechny služby a aplikace nainstalované přes tuto oficiální platformu jsou prověřeny prostřednictvím služby Google Play Protect, která kontroluje všechny aplikace a v případě škodlivosti je může deaktivovat a odstranit ze zařízení.

Výhodou systému založeného na Google Android jsou také další funkce vylepšující přístupnost. Jedná se například o převod textu na řeč, vícejazyčný překlad nebo optické rozpoznávání znaků (OCR).

Dostupnost a cena

BenQ TEY1A a TEY2A budou k dispozici na lokálním trhu v září 2023. Doporučená koncová cena zatím nebyla stanovena.

Zdroj a foto: BenQ

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.