BenQ představil chytrý 4K LED projektor BenQ GP500 pro domácí kino

chytrý 4K projektor BenQ GP 500 cena

BenQ uvádí na trh chytrý 4K LED projektor GP500.  Zařízení v elegantním moderním designu kombinuje autentickou reprodukci filmových barev a kvalitní akustický divadelní zvuk s inteligentními funkcemi a systémem Android TV.

„Projektor BenQ GP500 vylepšuje běžné domácí kino díky LED světelnému zdroji reprodukujícímu věrné podání barev pokrývající 90 % standardu DCI-P3. Spolu s pokročilými možnostmi nastavení obrazu a širokou flexibilitou umožňuje jedinečnou projekci v domácím prostředí,“ říká Conway Lee, prezident BenQ Corporation, a dodává: „Projektor navíc využívá kvalitní audio systém treVolo se čtyřmi reproduktory a replikuje pohlcující atmosféru velkého koncertního, divadelního či kino sálu.“

Věrná reprodukce barev

Projektor disponuje rozlišením 4K UHD s 8,3 miliony pixelů a podporou HDR10/HLG. Technologie CinematicColor zajišťující pokrytí barevného prostoru DCI-P3 znamená reprodukci realistických barev, přesně takových, jaké zamýšleli filmový režiséři, zatímco automatická kalibrace BenQ Auto Color Calibration zachovává přesnost a dlouhodobou konzistenci barev.

Bohaté možnosti nastavení reprezentuje 1,3násobný zoom s funkcí automatického ostření, automatické korekce lichoběžníkového zkreslení, automatického vyhnutí se objektům nebo automatického umístění na promítací plátno. Díky optimalizaci optické části pro 4K rozlišení je možné promítat více než 100palcový obraz ze vzdálenosti méně než 3 m.

Dokonalý zvuk

BenQ GP500 využívá 4 reproduktory s plným rozsahem, které míří do čtyř směrů a vytvářejí 360stupňovou scénu doplněnou o basovou složku. Oceňované akustické řešení systému treVolo s nezávislým DSP vytváří pohlcující 3D zvuk. Každý jednotlivý reproduktor lze individuálně nakonfigurovat.

chytrý 4K projektor BenQ GP 500 cena

V rámci systému Android TV jsou připraveny aplikace pro streamování obsahu včetně Prime Video, Hulu a Youtube, stejně tak nechybí podpora AirPlay a Chromecast. Klasické připojení je pak možné přes dva HDMI 2.0b (HDCP 2.2) konektory, USB 2.0, ARC/SPDIF a přes dvoupásmové 2,4/5GHz WiFi a Bluetooth.

Dostupnost a cena

Chytrý 4K LED projektor BenQ GP500 bude lokálně k dispozici v druhé polovině dubna za doporučenou koncovou cenu 42 990 Kč s DPH v Česku, resp. 1 830 euro s DPH na Slovensku.

Zdroj a foto: BenQ

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.