NEC LED FC displeje s vysokým kontrastem a malou spotřebou

Sharp/NEC displeje FC ilustrace

Sharp NEC Display Solutions Europe uvádí na trh řadu NEC LED FC s technologií COB (Chip on Board), která zaujme vysokým kontrastem, vynikající odolností ve veřejných prostorách a vynikající energetickou účinností.

Nová řada FC využívá již zavedené LED moduly ve stylu F (front serviceable) pro snadné nastavení a flexibilní použití. Její výhodou je možnost servisu všech komponent zepředu, což umožňuje snadný přístup pro údržbu. LED moduly diod řady FC s technologií Chip on Board pro vnitřní signage, dopravu a konferenční prostory.

Vysoký kontrast a nižší spotřeba energie

Díky zobrazení hluboké černé a extrémní úrovni kontrastu až 20 000 : 1 zobrazuje dramaticky živý obraz, což zajišťuje pozoruhodný obrazový výkon a nejlepší možný zážitek ze sledování za jakýchkoli světelných podmínek. Technologie Sharp/NEC COB je vysoce energeticky účinná technologie a generuje jasnější výstup při nižší spotřebě energie. Ve srovnání se standardní technologií SMD LED spotřebuje přibližně o 40 % méně energie.

Řada FC je odolná proti vnějším vlivům a nabízí vynikající odolnost, takže je vhodná pro použití ve vnitřních veřejných prostorách, jako jsou dopravní terminály, muzea a zábavní podniky, nebo pro firemní aplikace. Hladký, prachotěsný povrch lze otřít a je odolný proti kapkám vody.

„Díky extrémně vysokému kontrastu a ohromujícímu zobrazovacímu výkonu je řada FC ideální pro vnitřní signage, dopravu a konferenční prostory“ řekl Nils Detje, produktový manažer dvLED Solutions ve společnosti Sharp NEC Display Solutions Europe. „Mechanika LED modulů ve stylu F 16:9 umožňuje široce škálovatelné konfigurace pro vytvoření přizpůsobených tvarů a velikostí povrchu, které vyhovují dané aplikaci a dostupnému prostoru. Zavedená konstrukce LED modulů umožňuje snadnou instalaci nástěnných nebo volně stojících povrchů pro rychlé nasazení a to i v obtížně přístupných prostorech díky přednímu servisnímu provedení.“

K dispozici jsou tři jemné rozteče pixelů (0,95 mm, 1,2 mm a 1,5 mm), takže lze dosáhnout optimálního rozlišení displeje pro krátké pozorovací vzdálenosti. Další informace o NEC LED FC naleznete na webové stránce.

Zdroj a foto: Sharp/NEC

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.