BenQ představuje chytré interaktivní velkoformátové displeje BenQ RM03

interaktivní velkoformátový displej BenQ RM03

Společnost BenQ uvádí na trh novou řadu interaktivních displejů RM03. Nové modely chytrých interaktivních displejů jsou vybaveny intuitivními výukovými nástroji a funkcemi a vylepšují celkový zážitek, ať už se jedná o distanční, hybridní či prezenční výuku. Výraznými vlastnostmi jsou technologie ClassroomCare, které chrání zdraví studentů a učitelů.

„Jakožto přední výrobce na trhu s velkoformátovými displeji nabízí BenQ interaktivní displeje s osvědčenými technologiemi včetně těch pečujících o zdraví,“ říká Conway Lee, prezident BenQ Corporation, a dodává: „Se znovuotevřením škol po celém světě se udržení zdravého prostředí pro výuku stalo nejvyšší prioritou. Prostřednictvím naší nové řady displejů RM03 můžeme toto úsilí podpořit.“

Nové modely řady RM03 jsou osazeny kvalitními panely BenQ s certifikacemi TÜV a SIAA. Jsou odolné vůči bakteriím a pomáhají předcházet přenosu choroboplodných zárodků. Díky nanočásticím stříbra, uznávaným zdravotnickou lékařskou komunitou pro jejich schopnost omezovat šíření bakterií a dalších infekcím, byly displeje testovány s účinností 99,9 % proti běžným patogenům způsobujícím nemoci, jako jsou baterie Staphylococcus aureus a bakterie E.coli. Produkty řady RM03 jsou vybaveny také pery odolnými proti bakteriím, což umocňuje snahu o co nejnižší pravděpodobnost přenosu ve třídě.

Dotyková 4K UHD obrazovka dále umocňuje péči o zdraví technologiemi proti odleskům, škodlivému blikání na pozadí a modrému světelnému spektru, což dokládá certifikace TÜV.

Nová modelová řada nabízí komplexní sadu vzdělávacích nástrojů, které umožní vyučujícím poutavější výuku. Vestavěná aplikace EZWrite 6 je více než typická digitální tabule. Širokou škálu možností pro poznámky a kreslení doplňují také nastavitelné pracovní plochy, různé šablony a sada dalších užitečných nástrojů. Aplikace poskytuje prostor pro zapojení studentů živě na dálku a to napříč různými platformami.

interaktivní velkoformátový displej BenQ RM03

Prostřednictvím aplikace InstaShare 2 mohou vyučující a studenti využívat bezdrátové sdílení obrazovky na zařízení RM03 z vlastních notebooků, tabletů nebo jiných chytrých zařízení. Bohaté možnosti připojení reprezentuje také několik portů včetně předního USB-C.

Mezi další užitečné funkce se řadí možnost rozdělení obrazovky na poloviny a zobrazit tak referenční dokument na jedné straně a interaktivní aplikaci EZWrite na straně druhé. V displeji je integrována sada 6 mikrofonů a dva 16W reproduktory, což umožňuje využívat aplikace jako Zoom, Google Meet nebo Microsoft Teams pro videokonference.

Snadná správa a další užitečné nástroje a funkce

Jakožto součást celého ekosystému velkoformátových displejů nabízí nové RM03 přístup k BenQ Account Management System (AMS), Device Management Solution (DMS) a X-Sign Broadcast. Ovládání a přístupnost usnadňuje hlasový asistent.

AMS umožňuje pedagogům spojit své účty v online službách, ať už se jedná o Google Disk, OneDrive nebo Dropbox a přistupovat snadněji a rychleji přímo k dokumentům. DMS je nástrojem pro IT správce sítě, který jim dává prostor k centrální vzdálené správě. Prostřednictvím X-Sign Broadcast pak správci mohou zasílat různá oznámení, připomínky či nouzové informace přímo na displej.

Nové modely z řady RM03 jsou k dispozici ve 65, 75, 86palcových úhlopříčkách.

BenQ RM6503 je k dispozici za doporučenou cenu 54 120 Kč bez DPH v České republice a 2209 euro bez DPH na Slovensku.

BenQ RM7503 je k dispozici za doporučenou cenu 70 290 Kč bez DPH v České republice a 2869 euro bez DPH na Slovensku.

BenQ RM8603 je k dispozici za doporučenou cenu 90 290 Kč bez DPH v České republice a 3685 euro bez DPH na Slovensku

Zdroj a foto: BenQ

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.