HP převzala Poly a její kamery, headsety a videokonferenční systémy

Tisková konference HP Poly Praha 14. 2. 2023 iIT Revue

Součástí HP se stává společnost Poly – lídr v oblasti řešení pro hybridní práci. Do jejího portfolia patří videokonferenční systémy, kamery sluchátka a headsety pro jednotlivce i pracovní skupiny.

Společnost HP se v rámci rozvoje svého portfolia pro hybridní práci rozhodla převzít firmu Poly, jež je lídrem v této oblasti. V její nabídce jsou řešení pro videokonference, kamery, různé typy headsetů a dalších nástrojů pro efektivní spolupráci a komunikaci.

Tisková konference HP Poly Praha 14. 2. 2023 iIT Revue

Spojení obou značek vytváří jedinečnou nabídku hybridních řešení. Periferní zařízení jsou segmentem v hodnotě 110 miliard, na který HP v poslední době klade zvláštní důraz a který roste o 9 % ročně (v 1. čtvrtletí roku 2022 o 40 %). 

V současné době pracuje přibližně 40 % zaměstnanců na dálku a téměř 30 % v hybridním modelu, kdy se v kanceláři objeví v průměru třikrát týdně. V průzkumu Trust Barometer společnosti Edelman 63 % respondentů z celého světa uvedlo, že používání technologií dává lidem prostor k promyšlenějšímu plnění pracovních povinností.

Výsledky průzkumu společnosti HP ve Velké Británii ukazují, že 89 % kancelářských pracovníků věří, že hybridní práce přispívá ke zlepšení pohody a rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem. 

Podniky a jejich zaměstnanci dnes hledají nové a lepší způsoby práce a spolupráce v hybridním světě. Přibližně 75 % kancelářských pracovníků investuje do zlepšení svého domácího pracovního prostředí. Tradiční kancelářské prostory se nyní upravují takovým způsobem, aby podporovaly hybridní práci a spolupráci, se zvláštním důrazem na řešení zasedacích místností.

Tisková konference HP Poly Praha 14. 2. 2023 iIT Revue

V současné době je k dispozici více než 90 milionů takových místností, z nichž méně než 10 % nabízí možnost přenosu videa. Očekává se, že segment kancelářských řešení určených pro zasedací místnosti se do roku 2024 ztrojnásobí. 

Tisková konference HP Poly Praha 14. 2. 2023 iIT Revue

Společnosti HP a Poly chtějí společně rozvíjet kompletní ekosystém zařízení, softwaru a digitálních služeb, který zajistí vynikající zážitek, zvýší produktivitu zaměstnanců a poskytne podnikovým zákazníkům lepší přehled, auditovatelnost, zabezpečení a možnost správy v jejich hybridních IT prostředích. 

Tisková konference HP Poly Praha 14. 2. 2023 iIT Revue

Na setkání s novináři představili pracovníci HP a Poly řadu zajímavých zařízení pro jednotlivce a konferenční prostory. Podívejte se na snímky a stručný popis některých z nich.

Set pro hybridní práci – Poly Room Kit a HP Mini Conferencing PC 

Kombinace minipočítače HP a sady Poly Room Kit představuje cíl propojení obou značek – komplexní špičkové řešení pro hybridní práci. Obsahuje Poly Room Kit, jenž je variabilní podle počtu připojených uživatelů a velikosti místnosti a HP Mini počítač, certifikovaný pro Microsoft Teams Rooms a Zoom Rooms.

Poly Room Kit a HP Mini Conferencing PC

Jde o vysoce výkonné řešení, poskytující uživatelům bohaté možnosti pro spolupráci. Snadnou integrovanou správu a vysoký stupeň zabezpečení zajišťuje HP Wolf Security for Business. 

Poly Studio Focus Room Kit pro MS Teams Rooms

Toto intuitivní konferenční řešení poskytuje špičkovou kvalitu zvuku i obrazu. Ať jde o videohovor jeden na jednoho nebo prezentaci z velké konferenční místnosti, komunikace zůstává zřetelná a jasná, bez rušivých šumů a zvuků pronikajících z okolí.

Tisková konference HP Poly Praha 14. 2. 2023 iIT Revue

K tomu přispívají zejména technologie NoiseBlockAI a Acoustic Fence, jež potlačují veškeré rušivé zvuky kromě hlasu mluvčího. Ke skvělému uživatelskému zážitku přispívá nemalou měrou video z inteligentní 4K kamery s vysokým rozlišením a technologie Poly DirectorAI, která automaticky zajišťuje, že snímaná osoba je vždy v centru záběru. To vše doplňuje výkonné ozvučení, speciální mikrofony a optický USB kabel, propojující dotykový ovladač s počítačem HP. 

Dostupnost a cena

Jednotlivé produkty jsou dostupné v nabídce společnosti HP, na webu je možné zjistit základní informace, ceny budou doplňovány průběžně. Za vybavení menších konferenčních prostor podle informací na tiskové konferenci utratíte několik desítek tisíc korun, cena se odvíjí nejen od vybavení zvoleného počítače, ale také podle programového vybavení a certifikace pro jednotlivé systémy. 

Výkonnější systém Poly Studio Focus Room Kit pro MS Teams Rooms s dvojicí kamer je zpravidla nabízen za částku kolem 7 000 USD, v přepočtu přibližně 156 000 Kč.

Zdroj a foto: HP, Foto: IT Revue

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.