Infinix na CES 2024 uvedl převratné technologie a získal ocenění za inovace

Infinix CES 2024 technologie inovace Color Shift Technology

Infinix na CES 2024 představil tři převratné inovace u svých mobilních zařízení. Technologie E-Color Shift dokáže měnit barvy a motivy panelu na zádech telefonu, AirCharge přinese podporu bezkontaktního nabíjení a Extreme-Temp Battery zase umožní telefonům fungovat v extrémně nízkých teplotách.

Infinix CES 2024 technologie inovace

„Naším závazkem je dodávat řešení zaměřená na mladé spotřebitele z generace Z po celém světě,“ uvádí Liang Zhang, zástupce generálního ředitele Infinix Mobility. „Momentálně se zabýváme širšími možnostmi personalizace prostřednictvím softwarové aplikace, která pracuje až se šedesáti přizpůsobitelnými oblastmi na hardwaru, přičemž každá oblast nabízí volbu z různých barev.

Uživatelé si také mohou dynamicky přizpůsobit zadní kryt telefonu, vyjádřit tak prostřednictvím unikátních motivů svou individualitu a sdělovat informace způsobem, který zdaleka přesahuje pouhou změnu barvy. Jejich telefonům to navíc dodá svěží a neotřelý vzhled.“

E-Color Shift – Barvy na přání

E-Color Shift postavená na technologii E Ink Prism 3 přináší revoluční možnosti personalizace telefonu prostřednictvím změny barev a motivů na zadním krytu. Tato technologie funguje na podobném principu jako elektronický inkoust, ovšem na rozdíl od běžných řešení není monochromatická a její struktura obsahuje barevné částice.

Infinix CES 2024 technologie inovace Color Shift Technology

Každá barva má jiný náboj a změnami napětí ve struktuře se požadované částice přesunou do popředí, čímž na její ploše vznikne prakticky libovolný barevný obraz. Ten je navíc stálý a jeho udržení nevyžaduje žádnou energii.

AirCharge – Funkční bezkontaktní nabíjení

Nová technologie AirCharge otevírá zcela nové možnosti nabíjení telefonů. Zatímco tradiční bezdrátový model vyžaduje položení zařízení na nabíjecí podložku, AirCharge dokáže telefon nabíjet i ve chvíli, kdy jej má uživatel v ruce a aktivně ho používá.

Infinix CES 2024 technologie inovace AirCharge

Díky inovativnímu přístupu postavenému na vícecívkové magnetické rezonanci a adaptivních algoritmech dokáže AirCharge bezkontaktně nabíjet na vzdálenost až 20 centimetrů při náklonu až 60 stupňů. Technologie dosahuje výkonu 7,5 W, funguje na frekvencích pod 6,78 MHz a používá ochranné prvky zabraňující přetížení a poškození nabíječky i napájeného zařízení.

Infinix CES 2024 technologie inovace AirCharge

Extreme-Temp Battery – Energie do mrazu i veder

Třetí zásadní novinkou je technologie Extreme-Temp Battery, kterou Infinix vyvinul ve spolupráci se svými partnery, aby překonal teplotní omezení běžných lithium-iontových akumulátorů.

Infinix CES 2024 technologie inovace Extreme-Temp Battery

Nové baterie jsou díky inovacím v elektrolytu a elektrodách schopné fungovat v hlubokém mrazu až do −40 °C i ve vysokých teplotách až do 60 °C, aniž by utrpěl jejich výkon a výdrž. Celkem tak disponují stostupňovým pásmem spolehlivého provozu.

Infinix CES 2024 technologie inovace Color Shift Technology

Zdroj a foto: Infinix

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.