Nikon uvedl všestranný objektiv Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR s 14,2× zoomem

Objektiv Nikkor Z 28-400 mm pro Nikon Z specifikace cena

Nikon  uvádí nový objektiv série Z se zoomem – NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR. Tento všestranný objektiv s 14,2× zoomem umístěným v kompaktním a lehkém těle můžete mít trvale nasazený na vašem fotoaparátu Nikon Z a být tak připraveni na každou fotografickou příležitost, která vám přijde do cesty! Širokoúhlé snímky krajiny, pouliční scény, akční snímky teleobjektivem a dokonce i detailní snímky objektů: jediný objektiv pro libovolnou inspiraci.

Kompaktní rozměry

Díky kompaktním rozměrům a hmotnosti pouhých 725 g není třeba dvakrát přemýšlet o tom, jestli přibalit tento objektiv s 14,2× zoomem do fotobrašny nebo jej prostě nechat trvale na fotoaparátu Nikon Z během vašich cest. Jeho výjimečně všestranný rozsah poskytuje širokoúhlou ohniskovou vzdálenost 28 mm a ohniskovou vzdálenost superteleobjektivu 400 mm – a vše mezi tím.

Ti, kteří chtějí rozšířit své tvůrčí schopnosti o focení při špatných světelných podmínkách nebo o rychlejší akce, mají k dispozici vestavěnou optickou redukci vibrací s účinností 5 EV pro potlačení účinků chvění, jejíž účinnost lze zvýšit až na 5,5 EV při nasazení objektivu na fotoaparát Nikon Z podporující funkci synchronní redukce vibrací. Navíc je objektiv vybaven rychlým a tichým krokovým motorem pro automatické zaostřování, který umožňuje spolehlivé zaostřování i rychle se pohybujících objektů.

Ostření z krátké vzdálenosti

Všestranný objektiv NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR však nenabízí jen krátké a dlouhé ohniskové vzdálenosti. Díky nejkratší zaostřitelné vzdálenosti 0,2 m při ohniskové vzdálenosti 28mm a 1,2 m při ohniskové vzdálenosti 400 mm je tento superzoom skvělý rovněž pro snímky zblízka!

Objektiv Nikkor Z 28-400 mm pro Nikon Z specifikace cena

Největší zvětšení 0,35× umožňuje pořizovat brilantní snímky detailů malých objektů a přenést je na obrazový snímač téměř v polovině jejich skutečné velikosti. Tento lehký objektiv s velkým rozsahem zoomu není díky spolehlivému těsnění okolo upevňovacího bajonetu a okolo všech pohyblivých součástí citlivý k rozmarům počasí. Díky tomu je možné objektiv maximálně využít na každý výlet nebo procházku, a to za libovolného světla.

Souhrn klíčových vlastností: 

  • Méně na přenášení, více pro fotografování. Působivý 14,2× zoom: Výjimečně všestranný rozsah poskytuje širokoúhlou ohniskovou vzdálenost 28 mm a ohniskovou vzdálenost superteleobjektivu 400 mm – a vše mezi tím.
  • Nízká hmotnost a vyvážená konstrukce: S hmotností pouhých 725 g je tento objektiv se zoomem od širokoúhlého objektivu až po superteleobjektiv výjimečně snadno ovladatelný. Zachycení objektu je plynulé, i při použití nejdelší ohniskové vzdálenosti 400 mm.
  • Redukce vibrací až 5,5 EV: Vestavěná optická redukce vibrací s účinností 5 EV potlačuje účinky chvění pro získání ostrých snímků i při nízké míře osvětlení. Při použití na fotoaparátu Nikon Z se synchronní redukcí vibrací se účinnost redukce zvyšuje na 5,5 EV.
  • Vynikající pro snímky zblízka: Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 0,2 m od objektu při nejkratší ohniskové vzdálenosti a 1,2 m při nejdelší ohniskové vzdálenosti 400 mm. Největší zvětšení objektivu 0,35× umožňuje dosáhnout působivých snímků zblízka.
  • Spolehlivé automatické zaostřování: Rychlý a tichý krokový motor Nikon zaručuje rychlé a tiché zaostření.
  • Osvědčená ergonomie Nikon: Programovatelný prstenec s tichým chodem. Aretace zoomu zamezující náhodnému vysunutí objektivu.
  • Utěsnění pro všechny situace: Spolehlivé těsnění okolo upevňovacího bajonetu a okolo všech pohyblivých součástí zamezuje vnikání prachu a vodních kapek do vnitřních částí objektivu.
  • Hranatá sluneční clona: Sluneční clona, která je dodávána s objektivem, má atraktivní hranatý design. Lze ji nasadit v obrácené poloze pro úsporu místa při ukládání objektivu a rovněž je možné při obráceně nasazené cloně fotografovat.

Objektiv Nikkor Z 28-400 mm pro Nikon Z specifikace cena

Dostupnost a cena

Doporučená maloobchodní cena objektivu je 39 990 Kč, na trhu by se měl objevit v průběhu dubna 2024

Zdroj a foto: Nikon

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.