Nikon získal ocenění EISA za fotoaparát Nikon Z8 a dva objektivy NIKKOR

digitální fotoaparát bezzrcadlovka FX formát Nikon Z 8 cena

Nikon získal tři ocenění EISA 2023-2024. Nikon Z 8 byl oceněn jako Fotoaparát roku, NIKKOR Z 85mm f/1.2 S byl nejlepší v kategorii Portrétní objektiv a NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S je vítězem v kategorii Superteleobjektiv.

Zcela nový fotoaparát Nikon nejvyšší třídy přístrojů mirrorless, Z 8, byl oceněn jako „výkonný hybridní fotoaparát nabízející schopnosti přístroje Z 9 v těle kompaktnějších rozměrů“. Oceňován byl zejména „rychlý a přesný systém automatického zaostřování“, který umožňuje tvůrcům spolehlivě sledovat snímané objekty v libovolných světelných podmínkách. Porotci rovněž vyzdvihli jako jeden z klíčových prvků vybavení „elektronický hledáček bez zpoždění a výpadků obrazu“. 

Objektiv NIKKOR Z 85mm f/1.2 S byl ve své kategorii popsán jako „špičkový objektiv pro portrétní fotografy, kteří hledají jen to nejlepší“. Cena byla udělena za extrémně vysokou ostrost obrazu při plné světelnosti a 11lamelovou clonu poskytující „výjimečnou reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh)“. Porotci se shodli na tom, že díky svým vlastnostem je NIKKOR Z 85mm f/1.2 S „skutečně skvělý portrétní objektiv”. Objektiv NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S na druhou stranu zaujal porotce jako „překvapivě kompaktní superteleobjektiv“ nabízející excelentní kvalitu obrazu. 

Udělené tři vysoce žádané ceny i nadále ukazují průkopnické designy a technickou expertizu společnosti Nikon, které společně poskytují špičkové a inovativní vybavení umožňující fotografům a videografům posouvat hranice možností v oblasti jejich práce.

EISA „Camera of the Year“ 2023–2024 pro fotoaparát Nikon Z 8

Fotoaparát Z 8 je výkonný hybridní fotoaparát, který nabízí většinu možností přístroje Z 9 v kompaktnějším těle. Tento fotoaparát mirrorless je vybaven obrazovým snímačem formátu FX s 45,7 milionu pixelů, vynikající kvalitou obrazu a vysokými snímacími frekvencemi.

Nikon Z8 EISA ocenění

Přístroj rovněž disponuje rychlým a přesným systémem automatického zaostřování, který spolehlivě sleduje objekty v libovolných světelných podmínkách, a elektronickým hledáčkem bez zpoždění a výpadků obrazu. Stejně působivé jsou možnosti fotoaparátu v oblasti videa, kde nabízí interní záznam stopáže RAW 12bitů 8K/60p a při filmování ve formátu 4K disponuje 2× zoomem s vysokým rozlišením. To vše činí přístroj Z 8 excelentní volbou v oblasti statických snímků i videa.

EISA „Portrait Lens“ 2023–2024 objektiv NIKKOR Z 85mm f/1.2 S

Tento objektiv s ultra vysokou světelností je konstruován pro portrétní fotografy požadující jen to nejlepší. Snímky jsou extrémně ostré i při maximální cloně f/1,2 a jeho clona s 11 lamelami zaručujícími kruhový clonový otvor poskytuje výjimečnou reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh).

Nikkor Z 85mm EISA ocenění

Kvalitní mechanické provedení a ovládání řady S zaručují vysokou spolehlivost i v náročných podmínkách, zatímco rychlý a tichý kombinovaný zaostřovací systém nabízí perfektně ostré snímky a videa, a to i v případě pohybujících se objektů. Díky antireflexním vrstvám Nikon Nano Crystal Coat jsou uchovány ostré všechny detaily obrazu i při fotografování v protisvětle. Nikon NIKKOR Z 85mm f/1.2 S je skutečně skvělý portrétní objektiv.

EISA „Super-Telephoto Lens“ 2023–2024 objektiv NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S

Jde o a překvapivě kompaktní superteleobjektiv pro systém Nikon mirrorless, který nabízí vynikající kvalitu obrazu. Objektiv váží jen 1 245 g, je dlouhý pouze 234,5 mm a obsahuje mechanismus redukce vibrací (VR) s účinností až 5,5 EV, což umožňuje získat v mnoha situacích ostré snímky i bez použití stativu.

Nikkor Z 400mm EISA ocenění

Světelnost f/4,5 zaručuje relativně malé rozměry objektivu a současně stále umožňuje dobré oddělení objektu od pozadí. V kombinaci s telekonvertory Nikon Z 1,4× a 2× lze prodloužit ohniskovou vzdálenost objektivu na 560 mm nebo 800 mm.

Každý rok jsou udělovány ceny EISA novým výrobkům, které kombinují nejpokročilejší technologie a žádoucí funkční vybavení s prvotřídní výkonností. Ceny EISA zahrnují jak nejdostupnější výrobky s ideálním poměrem ceny a výkonu, tak i nejprestižnější výtvory moderní spotřební elektroniky. Kategorie ocenění se mění každý rok, a odrážejí tak vývoj designu výrobků a možnosti jejich propojení, ale každý vítěz ceny EISA vždy zůstává tím nejlepším ve své třídě. 

Zdroj a foto: Nikon

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.