Sluchátka Philips GO A5508 a GO A5608 pro sport a N7808 pro lepší spánek

sluchátka TPVision Philips GO A5608 cena

TP Vision uvádí nová True Wireless sluchátka A5508 a sluchátka s otevřenou konstrukcí a technologií Bone Conduction A5608. Současně představuje první sluchátka Philips určená na spaní N7808.

Sluchátka řady Go Sports: A5508 a A5608

Společnost TP Vision rozšířila nabídku sluchátek řady GO Sports o dva nové modely střední třídy. Novinky plně odpovídají standardům řady GO: jsou pohodlné, voděodolné a nabízí skvělý zvuk všem, kteří vyznávají aktivní životní styl.

sluchátka TPVision Philips GO A5508 cena

True Wireless model A5508 disponuje 8mm grafenovým měničem s nízkým zkreslením, který zajišťuje mimořádnou kvalitu zvuku. Druhá novinka řady GO, sluchátka na lícní kosti A5608, využívá nejnovější technologii Bone Conduction.

Ta uživatelům nabízí kvalitní poslech a díky otevřené konstrukci zároveň jistotu, že uslyší, co se děje v okolí. Důraz na bezpečnost při sportu a pohybu venku dále podporuje zabudovaný světelný LED pásek, který se nachází na nákrčníku sluchátek.

Sluchátka A5508 i A5608 nabízejí nejnovější, velmi spolehlivé rozhraní Bluetooth 5.3 s kodekem LC3, které přináší vysoce kvalitní zvuk i lepší energetickou účinnost, a také možnost připojení k více zařízením najednou.

sluchátka TPVision Philips GO A5608 cena

Obě sluchátka mají nadprůměrnou výdrž baterie a rychlé nabíjení. Při zapnutém systému ANC (aktivní potlačení okolního hluku) zvládne model A5508 až sedm hodin přehrávání a dalších 21 hodin díky nabíjecímu pouzdru. Pouhých pět minut nabíjení pak dobu přehrávání prodlouží o další hodinu. Model na lícní kosti A5608 nabízí až šest hodin přehrávání, přičemž 15minutové nabíjení přidá také hodinu poslechu.

sluchátka TPVision Philips GO A5508 cena

Model A5508 disponuje hybridním systémem ANC s funkcí snížení hluku větru. K čistému zvuku telefonních hovorů přispívá u obou nových sluchátek též systém dvou mikrofonů, jejichž zvuk pomáhá ladit umělá inteligence.

Sluchátka A5508 a A5608 jsou přímo stvořená pro aktivní život a pohyb venku. Krytí IPX5 jim zajišťuje odolnost vůči vodě a potu, a tím pádem i dlouhou životnost.

Sluchátka pro klidné usínání a nerušený spánek: N7808

Nová sluchátka Philips N7808, první sluchátka Philips určená na spaní, jsou účinným řešením pro všechny, kteří špatně spí. Pomáhají uživatelům s usínáním a chrání jejich spánek před rušivými vnějšími vlivy.

Hlavní elektronické součásti sluchátek na spaní N7808, navržených ve spolupráci se spánkovými vědci společnosti Kokoon, se nacházejí v malém krytu, který se nachází za hlavou spícího. Uživatel jej vleže obvykle nijak nevnímá.

sluchátka TPVision Philips N7808 cena

Díky tomu mají sluchátka na spaní N7808 naprosto minimální velikost 6 mm. Pro srovnání, rozměry většiny běžných sluchátek obvykle přesahují 20 mm. Malá velikost, které se dosáhlo díky použití vyvážených armaturních měničů, zaručuje, že sluchátka N7808 v uchu nijak nevadí a lze v nich pohodlně spát celou noc.

Senzory uvnitř sluchátek navíc sledují spánkový režim uživatele. Na základě zjištěných informací sluchátka automaticky upravují přenos zvuku a automaticky se ztlumí, když uživatel usne.

K porozumění vlastnímu spánku pomáhají také zabudované akcelerometry a malý optický snímač srdečního tepu, který se nachází uvnitř sluchátek. Snímač svítí na kůži a měří, jak se světlo rozptyluje v závislosti na průtoku krve. Veškeré informace a spánková data pak uživatel najde v aplikaci Kokoon, díky čemuž je má neustále při ruce a může na jejich základě upravit svůj spánkový režim.

sluchátka TPVision Philips N7808 cena

Příčinou trhaného či nekvalitního spánku obvykle bývají rušivé zvuky z okolí. Proto nabízejí sluchátka N7808 spolehlivou izolaci vnějšího hluku. Tu doplňuje také funkce inteligentního maskování hluku, která k eliminaci rušivých zvuků využívá speciálně uzpůsobený, pomalu spouštěný bílý šum.

Výdrž baterie modelu N7808 dosahuje až deseti hodin. Sluchátka lze samozřejmě využívat nejen při spánku – lze s nimi telefonovat, poslouchat hudbu prostřednictvím Apple Music, Audible, Spotify či YouTube a relaxovat u aplikací typu Calm, Headspace či se zmíněnou aplikací Kokoon.

Dostupnost a cena

Dostupnost na trhu ani cena nebyla výrobcem přesně uvedena. Podle zahraničních zdrojů by se měla sluchátka A5508 a A5608 objevit v létě 2023. Spánková sluchátka N7808 budou mít svojí prodejní premiéru na podzim letošního roku.

Zdroj a foto: TP Vision

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.