Telefon Infinix ZERO ULTRA nabízí 200Mpx fotoaparát a 180W rychlé nabíjení

telefon smartphone Infinix Zero Ultra cena

Telefon Infinix ZERO ULTRA je vlajkovou lodí značky. Uživateli nabízí 6,8palcový 120Hz displej, 200Mpx fotoaparát a ultrarychlé nabíjení Infinix 180W Thunder Charge, které dobije baterii za pouhých 12 minut.

Skvělá výbava

Model ZERO ULTRA, nejnovější smartphone společnosti Infinix, je již nyní dostupný u vybraných partnerů v Česku a na Slovensku.

Telefon je opravdu skvěle vybaven. Na zadní straně najdete špičkový fotoaparát 200 Mpx s optickým stabilizátorem obrazu a širokoúhlý objektiv 13 Mpx. Na přední straně je 32 Mpx fotoaparát s dvojitým bleskem.

Na první pohled také zaujme extra velký 6,8palcový zakřivený AMOLED FHD+ displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz a špičkovým jasem 900 nitů. Model má modul NFC a dva sloty pro karty 5G.

Rychlé nabíjení 

ZERO ULTRA je novinkou v nejvyšší řadě ZERO s funkcí 180W Thunder Charge – Infinix se soustředí na vývoj jedné z nejrychlejších technologií na světe s nabíjecím výkonem 180 wattů, kdy pro plné nabití dvoučlánkové baterie 4,500 mAh tohoto modelu stačí pouhých 12 minut.

telefon smartphone Infinix Zero Ultra cena

Smartphone je vybaven dvěma desítkami teplotních senzorů, které chrání jak samotné zařízení, tak nabíječku a kabel před přehřátím.

Uživatelé dostanou nový telefon i s pokročilou nabíječkou,  která může také nabíjet další zařízení, jako je notebook nebo tablet, pomocí kabelu USB-C. Využívá technologii GaN založenou na účinných a energeticky úsporných polovodičích nitridu galia.

Vysoký výkon

Model ZERO ULTRA má 8+256GB paměti, rozšiřitelnou až na 13GB díky integraci 8+5GB ROM a RAM. Je také vybaven výkonnými komponenty, procesorem MediaTek Dimensity 920 a pokročilým čtyřvrstvým grafitovým chladicím systémem.

Celé zařízení má 11 vrstev materiálů odvádějících teplo, které mohou účinně snížit teplotu jádra. Kromě toho získal ZERO ULTRA nejvyšší hodnocení v 36měsíčním testu spolehlivosti TÜV SÜD. Hodnocení TÜV SÜD zohledňuje nejen plynulost používání zařízení v počáteční fázi, ale také po dvou nebo třech letech.

telefon smartphone Infinix Zero Ultra cena

Operační systém s XOS 12

Smartphone běží na softwaru XOS 12 společnosti Infinix, vyvinutém na základě Androidu 12. Obsahuje mimo jiné dětský režim, který umožňuje ručně vybrat aplikace, ke kterým budou mít přístup nejmladší uživatelé, stejně jako režim eliminace modrého světla, velmi pohodlný režim rozdělené obrazovky a mnoho dalších funkcí.

Technické údaje Infinix ZERO ULTRA

Výkonné komponenty:

  • Procesor MediaTek Dimensity 920 6nm 5G
  • Bezrámečkový AMOLED FHD+ 6,8palcový displej s jasem 900 nitů
  • Zadní fotoaparát 200 Mpx s OIS, duálním bleskem a širokoúhlým objektivem 13 Mpx
  • Přední fotoaparát 32 Mpx s duálním bleskem
  • Paměť ROM 256GB + RAM 8GB (rozšiřitelná až na 13GB)
  • Operační systém XOS 12 založený na Androidu 12

Inovace:

  • USB-C s prvním ultrarychlým 180W nabíjením Thunder Charge na trhu
  • Dvoučlánková baterie 4500 mAh 8C

Osobitý desgin

ZERO ULTRA, stejně jako ostatní smartphony Infinix, byl navržen s důrazem na osobitý design. Je k dispozici ve stříbřitě bílé (Coslight Silver) barevné verzi. Vzhled chytrých telefonů Infinix je inspirován vesmírem, a proto značka navázala partnerství s Královskou astronomickou observatoří v Greenwichi, která také hostila světovou premiéru prvního modelu řady ZERO. Partnerství zahrnuje mimo jiné workshopy popularizující astronomii a dar pro hvězdářský dalekohled Annie Maunder, který umožňuje fotografování vesmíru.

Dostupnost a cena 

Telefon je v nabídce prodejců elektroniky, například Alza, Electroworld, Datart, Mobil Pohotovost a Smarty. Doporučená cena smartphonu Infinix ZERO ULTRA je 15 299 Kč pro český trh a 629 EUR pro Slovensko. 

Zdroj a foto: Infinix  

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.