Užitečné Chrome doplňky pro aktivní hráče zajistí hesla, slevy a záznamy her

Počítačové hry, bezpečnost, doplňky prohlížeče Google Chrome

Hrám se na internetu věnuje stále víc hráčů, přičemž nováčci ani nemusí mít ponětí o tom, jak si mohou díky prohlížeči usnadnit život. Ať už se jedná o hraní či sledování gameplaye samotné nebo o správu hesel, existuje množství doplňků pro Chrome, které mohou být užitečné, zábavné a také nám mohou zvýšit bezpečnost našeho pohybu na internetu. 

PanicButton

Prvním ze zajímavých rozšíření je doplněk s názvem PanicButton, které pomocí jednoho kliknutí ukončí všechny otevřené panely a schová je pod jednu záložku. Jednak se tento doplněk dá využít, když třeba sdílíme obrazovku nebo rovnou streamujeme a nechce, aby někdo viděl, co mám otevřeno. Jednak je PanicButton vhodný ve chvíli, kdy nám prohlížeč zabírá příliš mnoho CPU. Navíc nepřijdeme o žádná data, protože kliknutím na záložku, kam se panely uložily, všechny panely můžeme obnovit.

Screen Recorder

Nahrávání obrazovky se může hodit těm i hráčům, kteří jinak streamují na Twitchi nebo nahrávají své hry na Youtube. Kupříkladu se někdo dívá na video, kde se mu nesmírně líbil útok některého z hráčů, ale nechce se mu posílat třeba hodinu a půl dlouhý záznam ze streamu.

Ideální tedy je využít tento doplněk, v rychlosti požadovanou část nahrát a ihned ji šoupnout kamarádovi do zprávy. Nebo může jít rovnou o trenéra, protože se nemusíme bavit jenom o strategiích ve Fortnite a Call of Duty, ale třeba o online pokeru, ve kterém se lidé také chtějí zlepšit a najímají si trenéry.

Doplňky Google Chrome Panic Button, Screen Recorder, Loom, Screencastify

V takovém případě se nahrávání obrazu hodí, když hráč provede zajímavou sázku nebo si není jistý, zda se rozhodl dobře, pošle záznam hry trenérovi nebo poradci, jenž mu může ihned vysvětlit, zda si počínal dobře nebo ne. Díky nahrání obrazovky hry v reálném čase má k dispozici veškeré informace, jež potřebuje, a nemusí se spoléhat na hráčovo vysvětlování.

Navíc hraní online pokeru třeba na platformě PokerStars je dnes stále populárnější a už od svého vzniku v nultých letech láká nové a nové hráče, takže si pak hráč může podobnou situaci také na internetu najít, případně ideální rozhodnutí prodiskutovat na fóru. Nabídka příležitosti, jak se zapojit je celá řada, a jak vidíme na příkladu záznamu obrazovky, také existují až nečekané způsoby, jak se učit a zlepšit. 

Kromě Screen Recorderu můžeme doporučit další podobné doplňky jako Screencastify nebo Loom, neboť v případě těchto doplňků záleží spíše na tom, co komu vyhovuje. My jsme se rozhodli zaměřit na Screen Recorder, protože je snadný na ovládání. Další varianty objevíte třeba v tomto výpisu.

dlCompare a IsThereAnyDeal

Tento populární doplněk je vhodný pro hráče, kteří si nemohou dovolit koupit každou hru, případně rádi vyhledávají nevhodnější nabídky. dlCompare totiž lustruje veškeré weby, nabízející k prodeji hry, a v případě, že člověk má o některou zájem, doplněk je schopen vyhledat tu nejlepší nabídku. Obrovskou výhodou dlCompare je skutečnost, že umí doporučit ceny i pro konzole, takže přestože ho hráč používá na PC, klidně si může vyhledat cenu pro Nintendo Switch.

Google Chrome doplňky pro srovnání cen her dl Compare IsThereAnyDeal

Připouštíme však, že dlCompare může někomu připadat nepřehledný a pro méně náročné hráče poskytuje až příliš mnoho irelevantních informací. Pokud člověk má zájem třeba jen o shrnutí slev, které se týkají her na PC, v tom případě doporučujeme jednodušší doplněk jménem IsThereAnyDeal. Podobně jako dlCompare sbírá informace ze všech platforem, které se prodejem her zabývají.

zadávání hesla Instagram

Last Pass

Bezpečnost na internetu se týká nejen komunikace, sledování zpráv a sdílení informací. Je důležité vědět, jak si na internetu počínat zodpovědně a dávat si pozor na útoky. Člověk si může říct, že zrovna jeho účet s pár hrami nikdo ukrást chtít nebude, ovšem na takovém účtu má člověk jistě nějaké informace, které se mohou hackerům hodit k zisku dalších účtů uživatele.

doplněk Google Chrome Last Pass pro správu hesel

Proto je vhodné si i na platformách jako Steam nebo Epic volit silná hesla a ta spravovat pomocí nějakého programu pro jejich správu. Řadě uživatelů se osvědčil například Last Pass, který se o hesla spolehlivě postará, aniž by si je hlava děravá musela pamatovat na písmenko přesně. Manažer hesel se stará jen o ně. Zabezpeční počítače byste měli věnovat také velkou pozornost a nainstalovat si nějakou antivirovou ochranu.

Zdroj: IT Revue, foto: Pixabay, Chrome doplňky, Unsplash

 

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.