Vodafone zavádí službu OneNumber, můžete s ní volat třeba z hodinek

Vodafone OneNumber služba aktivace tarif zdarma eSIM LTE

Díky inovativní službě Vodafone OneNumber si nyní mohou lidé nechat své telefonní číslo přímo na zápěstí. OneNumber lze používat třeba na nejnovější generaci chytrých hodinek Apple.

Služba je ovšem díky Vodafonu dostupná i na dalších zařízeních, která podporují eSIM, LTE volání a umějí naskenovat QR kód nutný pro aktivaci služby. U Vodafonu lze aktivovat službu až pro dvě zařízení, pod telefonním číslem tak mohou být hned tři najednou. 

Pro chytrá zařízení 

Už není potřeba řešit, jestli se mobil vejde do kabelky, kapsy nebo jestli nebude překážet při sportu. Zastoupí ho chytré hodinky, které se samy rovnou připojí do mobilní sítě a které přitom budou k zastižení pod stejným telefonním číslem, na které už je majitel mobilu zvyklý. Jde o službu OneNumber. Z hodinek je možné telefonovat, přijímat zprávy nebo třeba streamovat hudbu.

Stačí k tomu neomezený mobilní tarif od Vodafonu a ty správné chytré hodinky. Patří mezi ně i novinky, které Vodafone zařadil do prodeje: Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2. U Vodafonu lze všechny modely zakoupit se zvýhodněním až 5000 korun, věrný zákazník si je pořídí dokonce za 1 korunu a zbytek na splátky bez navýšení.

Službu OneNumber si mohou zapnout zákazníci s hodinkami Apple Watch Series 4 a novější, ale i majitelé hodinek Samsung. A nejen to, OneNumber lze využívat také u jiných zařízení, která podporují eSIM, LTE volání a umějí naskenovat QR kód potřebný pro aktivaci služby – třeba v tabletu nebo chytrých hodinkách ostatních výrobců. Navíc u Vodafonu je možné aktivovat službu až pro dvě zařízení, tedy přidat k telefonu ještě další dvě zařízení pod stejným telefonním číslem. Příklady podporovaných zařízení najdete tady.

eSIM nejen do hodinek

Hodinky se připojují k mobilní síti díky eSIM, což je miniaturní zabudovaný čip, který nahradil klasické plastové SIM karty. Vodafone toto řešení nabízí už od roku 2019, umožňuje připojit do mobilní sítě nejrůznější zařízení a stále běžnější je také v mobilních telefonech. Zákazníci už nemusí řešit, zda mají správný rozměr SIM karty a tato cesta znamená také úspory v produkci a spotřebě plastů.

Vodafone OneNumber služba aktivace tarif zdarma eSIM LTE

Další výhodou je, že eSIM se nahrává vzdáleně na čip zabudovaný v telefonu nebo třeba hodinkách, což znamená, že se vše dá vyřešit z pohodlí domova. Na čip lze nahrát i více eSIM profilů. Zákazníci, kteří vlastní více telefonních čísel, tak nemusí měnit plastové karty a pouze si vždy vyberou, který eSIM profil chtějí zrovna využívat. Nyní Vodafone přidává službu OneNumber, která využití eSIM zdokonaluje a zákazníci tak mohou na více zařízeních využívat stejné telefonní číslo. Další informace přinášejí weby www.vodafone.cz/tarify/esim a www.vodafone.cz/onenumber.

Dostupnost a cena

OneNumber je na první 3 měsíce zdarma, poté vyjde na 99 korun měsíčně.

Zdroj a foto: Vodafone

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.