Dell představil nové notebooky, monitory, pracovní stanice a periferie

Produktové portfolio Dell Tisková konference 16.5.2023

Dell na setkání s novináři 16. 5. 2023 představil nejnovější zařízení pro hybridní práci, zahrnující nové notebooky, monitory, pracovní stanice a periferie, určené pro práci v kancelářském i domácím prostředí. 

Produkty jsou zaměřené na hybridní práci, udržitelnost i design. Úplnou novinkou jsou například klávesnice s technologií mini-LED u řady Latitude, touchpady s haptickou odezvou nebo mobilní pracovní stanice Precision řady 5000 poprvé v 16″ provedení. Pracovní ekosystém doplňuje také 32″ monitor UltraSharp s panelem IPS Black a rozlišením 6K nebo inovativní periferie pro maximálně efektivní spolupráci.

Velmi široké produktové portfolio

Na produkty společnosti Dell v současné době nejčastěji narazíte v korporátní sféře, v oblasti vzdělávání, řada výrobků je určena pro chytrou domácnost a poslední skupinou jsou různá výzkumná a vývojová pracoviště, pracující s s virtuální a 3D grafikou, střihem videa, návrhy budov, sítí, CAD a CAM a dalších…

Pro každý segment se dá v nabídce Dell něco najít. Servery, malé i velké pracovní stanice, notebooky, zobrazovací jednotky, monitory různých úhlopříček a rozlišení. Dell najdete ve výrobních halách, ve zdravotnických zařízeních, u jednotek záchranného systému.

Produktové portfolio Dell Tisková konference 16.5.2023

Podle zástupců společnosti Dell je zájem o vyladěné, stabilní, snadno obsluhovatelné počítače v kancelářích i v domácnostech, které mají zajištěn bezpečný provoz, snadnou dálkovou správu, optimalizaci ovladačů a výkonu, přizpůsobeného v podstatě každému jednotlivci.  Na své si přijdou i příznivci herních notebooků, monitorů a sestav, pro které je připravena řada Alienware.

Dlouhá záruka a rychlá oprava

Proč kupovat zrovna Dell? Konkurenční výhodou je zejména tříletá záruka na zakoupené produkty a rychlá oprava či výměna zboží NBD, tedy Next Bussiness Day. Jeden den nahlásíte problém, následující pracovní den přijede technik a problém vyřeší. Někdy opravou na místě, někdy výměnou celého kusu. V každém případě můžete rychle pracovat, protože neztrácíte čas. 

Dell každý rok vydává řadu nových produktů s rychlejšími procesory, základními deskami, lepšími a výkonnějšími disky, větší pamětí a rychlejšími grafickými kartami. Hráči na nabídku reagují téměř okamžitě, korporátní zákazníci tolik nepospíchají. Mají zájem o zaběhlý, ustálený, certifikovaný systém, který vymění poté, kdy se finančně vyplatil a před předpokládaným koncem životnosti. 

Jak dlouho produkty ve firmách vydrží? Pracovní stanice mění větší společnosti zpravidla po 5 – 7 letech jejich užívání. Přenosné počítače jsou na řadě míst žádanější a jejich obměna trvá přibližně 4 roky. A kolik počítačů se ročně vymění? Dell nechtěl specifikovat vlastní prodeje, ale jeho pracovníci odhadli celoroční prodeje v rámci ČR. Podle nich se za rok na našem území prodá přibližně 1 milion kusů výpočetní techniky, mezi kterou patří počítače, notebooky a tablety, avšak nepočítají se mezi ně chytré telefony. 

Notebooky a pracovní stanice

Řada novinek byla představena na celosvětových výstavách, pořádaných v předchozích měsících tohoto roku, V ČR se však objevují poprvé.  Nová zařízení zahrnují notebooky z řady Latitude a Precision, například stylový Latitude 9440 2v1 nebo Latitude 7340/7440 Ultralight.

notebook Dell Latitude 9440 cena

Hovořilo se o výkonných serverech, All-in-One produktech OptiPlex, malých, středních a velkých pracovních stanicích, které mohou být sestaveny na míru každého zákazníka. 

Monitory s Full HD, 4K a 6K rozlišením

Novináři si mohli prohlédnout řadu nových monitorů, na místě byl představen i nejnovější přírůstek pro profesionály Dell UltraSharp 32 6K , který nabízí vysoké rozlišení 6K Grafici, konstruktéři nebo datoví vědci, jejichž práce vyžaduje přesnost každého pixelu, z něj budou mít určitě radost.

Dell představení monitoru Dell UltraSharp 32 6K

Pokud hledáte větší monitor s prohnutým displejem, mohl by vám vyhovět například Dell UltraSharp U4924DW s 49″ displejem. 

Klávesnice a myš pro více zařízení

Nová klávesnice Dell Premier Collaboration Keyboard (KB900) a myš Dell Premier Rechargeable Mouse (MS900) mohou snadno ovládat více zařízení.

klávesnice pro Zoom Dell KB900 a myš MS900 cena CES 2023

Klávesnice má podsvícení a certifikaci Zoom, myš je vybavena snímačem pracujícím na jakémkoliv povrchu. Obě zařízení se prodávají samostatně, ale je možné je spárovat. Pomocí nástroje Dell Peripheral Manager lze přepínat mezi třemi zařízeními a vyladit rychlost, rozlišení (až 8K DPI) a přesnost – to vše bez obav o výdrž baterie. 

Vyladění počítače pomocí Dell Optimizer

Nejnovější verze nástroje Dell Optimizer rozšiřuje inteligenci z počítače do celého ekosystému. Umožňuje snáze spravovat monitory a periferie z jednoho rozhraní. Vylepšení se dočkaly také inteligentní zvukové funkce na počítačích. Funkce potlačení ozvěny eliminuje rušivé zvuky pro všechny účastníky hovoru a sledování kvality hlasu vyskakovacím oknem upozorní na nízkou kvalitu hovoru.

Zdroj a foto: Dell, IT Revue

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.