Doručovací boxy OX Point nahradí nebo doplní tradiční poštu

OX Point, OX Box, zásilka, služba, úschovna, pošta, Česká Pošta

Společnost OX Point, která provozuje přes 300 zásilkových boxů po celém Česku, nově buduje ve spolupráci s obcemi síť samoobslužných chytrých boxů i v místech, kde neexistuje stálá doručovací služba.

Pro řadu občanů menších obcí tak skončí nutnost cesty pro zásilky na poštu do jiné obce a vyhnou se i dlouhému čekání ve frontách, které jsou s uzavíráním řady poštovních poboček stále delší.

„Díky projektu OX Point pro moderní obce můžeme nabídnout obyvatelům v menších obcích moderní a dostupné služby, které zvyšují komfort jejich života. Zásilky si mohou vyzvednout kdykoli v průběhu dne, bez nutnosti jezdit do nejbližší, často velmi vytížené pošty. Obce navíc nemají žádné starosti s instalací, provozem ani servisem boxů, tudíž je to pro ně výhodné řešení,” říká spolumajitel OX Point a předseda představenstva CONTEG Group Vít Voláček s tím, že OX Point stojí za výrobou, provozem i vývojem softwaru boxů pro města a obce, a nabízí jim tak výhodné řešení na klíč.

Snadné vyzvednutí zásilek

Pro obyvatele obcí bez stálé doručovací služby je vyzvedávání zásilek mnohdy časově náročný a nepříjemný proces. Chytré boxy jim ušetří cesty na poštu do okolních měst i čekání ve frontách. Obzvláště užitečné jsou tyto služby pro seniory, kteří se často na poštu sami nedostanou.

 

Samoobslužné boxy nabízejí nejen nepřetržitý výdej balíkových zásilek, ale také krátkodobou úschovu věcí a předávání zásilek napřímo mezi občany, úředníky nebo mezi obcí a občany. Počet služeb společnost navíc plánuje rozšiřovat. 

OX Point, OX Box, zásilka, služba, úschovna, pošta, Česká Pošta

Desítky instalací

Od spuštění projektu už OX Point za měsíc instaloval boxy například ve Velkém Luhu a Seleticích a další desítky připravuje k instalaci. Podle plánu by chtěli jeho pracovníci ročně instalovat stovky obecních boxů

„OX Box je pro naši obec velkým přínosem, protože jsme s provozem maximálně spokojeni a rádi, že ho u nás máme. Rádi ho využijeme i jako elektronickou úřední desku. Oceňuju i ochotu a vstřícnost při instalaci boxu,” říká starostka Velkého Luhu Jiřina Vrábelová.

Služby úschovny

Kromě samoobslužných zásilkových boxů společnost OX Point nyní rozvíjí síť úschoven, které jsou dostupné už na pěti nádražích v Praze, Ostravě, Liberci, Plzni a v Českých Budějovicích – a brzy k nim přibude šestá v Olomouci. Jejich výhodou je možnost krátkodobého i dlouhodobého pronájmu a snadné otevření pomocí PIN kódu, který lze sdílet mezi více lidmi. Umožňují tedy schránku také využít  k bezpečnému předávání věcí.

Zdroj a foto: OX Point

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.