Reklama/Advertisement

Xiaomi Redmi 2 přichází na český trh

Na český trh v těchto dnech přichází telefon Xiaomi Redmi 2. Oproti předchozí verzi je Redmi 2 lehčí a tenčí. Díky ztenčení o 0,7 milimetru se stal ještě kompaktnější a jeho váha klesla na 133 gramů.

Redmi 2 disponuje  IPS displejem s úhlopříčkou 4,7´´ od společnosti Sharp s rozlišením 1280 x 720 pixelů, tedy s 312 pixely na palec. Při čelním pohledu pozornost upoutají vedle dvoumegapixelové přední kamery také senzorová tlačítka s červeným podsvícením. O výkon se stará čtyřjádrový procesor Snapdragon 410. Grafický zážitek zajistí použití grafického akcelerátoru Adreno 306. Zařízení disponuje 1 GB RAM a integrovaným úložištěm s kapacitou 8 GB dat, kterou lze rozšířit vložením microSD karty.

Xiaomi_redmi_2_01

Na zadní straně telefonu se nachází fotoaparát s rozlišením 8 MPx, který zvládá natočit videa ve FullHD kvalitě. V blízkosti kamery je přisvětlovací dioda a kvalitní reproduktor. Koncový zákazník v telefonu dostane plně lokalizovanou verzi uživatelského prostředí MIUI ve verzi 6, která je postavená na Androidu 4.4.4. Díky microUSB portu podporujícího technologii Quick Charge 1.0 lze dosáhnout plného nabití baterie (2 200 mAh) ještě rychleji než dříve.

Xiaomi_redmi_2_06

Telefon bude dodáván v široké škále barevných provedení. Zelená, žlutá nebo růžová barva osloví zejména mladší zákazníky, zatímco konzervativnější uživatelé si jistě vyberou bílou nebo černou. Redmi 2 se na českém trhu bude prodávat za 5 499 Kč.

Zdroj a foto: Xiaomi, Lion Mobile

You must be logged in to post a comment Login