Vodafone garantuje službu OneNumber pro tři značky chytrých hodinek

Vodafone OneNumber chytré hodinky Xiaomi specifikace cena

Se službou OneNumber můžete být ve spojení s ostatními i bez mobilního telefonu. Vodafone jako první na trhu garantuje službu OneNumber už pro tři značky chytrých hodinek. Vedle Apple a Samsungu se v nabídce objevily i hodinky Xiaomi.

Není potřeba řešit, jestli se mobil vejde do kabelky, kapsy nebo nebude překážet při sportování. Telefon může zůstat doma a stejné telefonní číslo, na které už je zákazník zvyklý, lze používat i na chytrých hodinkách. Umožňuje to služba OneNumber a na výběr jsou už hodinky tří značek, u kterých Vodafone tuto inovativní službu garantuje. Jde o Apple, Samsung a ode dneška také Xiaomi. Pojištění Vodafone Care přitom kryje náhodné poškození i krádež hodinek.

Xiaomi a OneNumber

V nabídce Vodafonu přibyly ode dneška chytré hodinky Xiaomi Watch 2 Pro LTE a zvětšil se tak výběr zařízení, která lidem umožňují telefonovat snadno ze zápěstí a přitom používat stále jen jedno telefonní číslo. Vodafone totiž zároveň rozšířil podporu chytrých hodinek, u kterých garantuje službu OneNumber.

Xiaomi Watch 2 Pro LTE váží necelých 55 gramů, nabízejí češtinu i bezkontaktní technologii NFC, díky které lze s hodinkami platit podobně jako přiložením platební karty. U Vodafonu se dají koupit se zvýhodněním, které v případě Neomezeného tarifu Premium 5G dělá celé 3000 korun. Standardní cena hodinek je 6701 korun, po slevě tedy vyjdou na pouhých 3701 korun. Xiaomi hodinky je možné spárovat s telefony, které mají operační systém Android 8.0 nebo vyšší verzi.

Vodafone OneNumber chytré hodinky Xiaomi specifikace cena

Hodinky se připojují k mobilní síti díky eSIM, což je malý zabudovaný čip, který nahradil klasické plastové SIM karty. Vodafone toto řešení nabízí už od roku 2019 a lidé tak už nemusí řešit, jestli mají správný rozměr SIM karty, tato cesta znamená i úspory v produkci a spotřebě plastů.

Z hodinek je možné volat i na tísňové linky

„Xiaomi nabízí celou řadu chytrých hodinek a sportovních náramků kompatibilních se systémy Android i iOS. Zaznamenávají sportovní výkony, sledují zdravotní stav a úroveň stresu, monitorují spánek, hlídají okysličení krve a lze s nimi platit i telefonovat. Watch 2 Pro LTE jsou první hodinky s LTE konektivitou pro uživatele s operačním systémem Android. Skvěle se hodí tam, kde by mobilní telefon jen překážel. Při odpočinku na břehu rybníka, na pláži u moře, při plavání, ranním běhu nebo třeba v divadle. Jsou samozřejmě vodotěsné a díky lehce vyměnitelným páskům je lze uzpůsobit pro jakýkoliv outfit a tedy i příležitost. Brilantně jasný 1,43“ AMOLED displej pohodlně přečtete na přímém slunci. S výdrží až 55 hodin pak nemusíte mít obavy ani z příliš častého nabíjení,“ vysvětluje David Forman, marketingový manažer Xiaomi Czech Technology.

Díky řešení eSIM mohou hodinky Xiaomi mít i své, na telefonu nezávislé číslo. V každém případě (s aktivní službou OneNumber i bez ní) je možné z hodinek telefonovat na tísňové linky.

Na tři měsíce zdarma

Do konce dubna je možné pořídit si službu OneNumber na 3 měsíce zdarma. Poté stojí služba 99 korun měsíčně. Kromě hodinek Xiaomi si OneNumber mohou už delší dobu zapnout zákazníci s hodinkami Apple Watch Series 4 a novějšími, ale i majitelé hodinek Samsung. Vedle těchto garantovaných tří značek je možné OneNumber využívat také u jiných zařízení, která podporují eSIM, LTE volání a umějí naskenovat QR kód potřebný pro aktivaci služby – třeba v tabletu nebo v chytrých hodinkách ostatních výrobců.

Zároveň už Vodafone nabízí pojištění nejen telefonů nebo tabletů, ale právě také chytrých hodinek zakoupených u Vodafonu. Ať už jde o rozbití nebo poškození vodou i krádež. Pojištění stojí od 49 korun měsíčně, spravuje se online a platí doma i na cestách v zahraničí.

Zdroj a foto: Vodafone

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách HardwareSoftwareElektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.